“ Esnaflık bitmez”

13 Haziran 2017 / Salı 18:28:47

İnegöl Bakkallar Odası’nın iftar programına katılan BESOB Başkanı Arif Tak, yaptığı konuşmada; “Memleketin temel direği esnaflardır. İlelebet esnaflık devam edecektir. Marketler olsa da bakkallarımız devam edecek. Bakkallık, terzicilik, sebzecilik bitmeyecek” dedi.

BAKKALLAR ODASI İFTAR VERDİ
İnegöl Bakkallar Odası’nın geleneksel iftarı Alyans Düğün Salonu’nda gerçekleşti. İftar programına BESOB Başkanı Arif Tak, esnaf oda başkanları, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatif Başkanı Orhan Tanhan ile oda üyeleri katıldı. 


MUHARREM GÜVEN’İ UNUTMADI
İftarın ardından konuşan Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya;
 “Bu güzel gecede beraber iftar açmak, sizlerle birlikte olmak çok güzel. Aramızda olamayan arkadaşlarımız var. Geçtiğimiz yıldan bugüne kaybettiğimiz dostlarımız var. Özellikle hepimizin çok sevdiği Muharrem Güven arkadaşımız için hepinizden Fatiha okumanızı istiyorum. 
Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
İNEGÖL’DE BİRLİK VAR
BESOB Arif Tak ise; 
“Ramazanın artık sonuna geliniyor. İnegöl’deki esnaflarımızın iftarlarına elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum. Birlik ve beraberliği çok önemsiyorum. Ben İnegöl’de bunu görüyorum. Odalarımız elinden geleni yapıyor. 
Her türlü imkanlarını kullanıyorlar. Çok güzel hizmetler sunuyorlar. 11 meslek odamız var. Başkanlarına teşekkür ediyorum. Bir de Esnaf Kefalet Kooperatifimiz var. Esnaflara hizmet etmek ibadet kadar kutsaldır. 


“SİZİN ELİNİZ ÖPÜLÜR”
Esnafımız, sanatkarımız kimseden destek almadan kendi sermayeleri ile çoluğuna çocuğuna ekmek götürüyorlar. Sizin eliniz öpülür. Esnafımız nüfusun %20’sidir. Biz devletimizin, kanunlarımızın aleyhinde olmadık. 
Bu topluluk bulunmaz bir topluluktur. İlelebet esnaflık devam edecektir. Marketler olsa da bakkallarımız devam edecek. Bakkallık, terzicilik, sebzecilik bitmeyecek. Birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Memleketin temel direği esnaflardır. Büyük sıkıntılar yaşadık. 
DEVLET MİLLET İLE AYAKTA
15 Temmuz’u yaşadık. Bu milletin sayesinde devletimiz ayakta kaldı. Başka devlet olsa ayakta duramaz, parçalanırdı. Biz bu sıkıntıları hep beraber göğüsledik. Faizsiz kredi hiç düşünüyor muyduk? %55, 60’larda faizler vardı. Devlet bize destek vermeye devam ediyor. Allah razı olsun” ifadelerini kullandı. 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EKONOMİSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: