12 Eylül zulmü unutulmaz

12 Eylül 2018 / Çarçamba 17:20:02

MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun, 12 Eylül darbesinin 38. Yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Torun yaptığı açıklamada;

“12 Eylül Askeri Darbesinin öncesi ve sonrası Cumhuriyet tarihinin en sancılı ve zor yıllarından olmuştur. O sancılı günler aradan 38 yıl geçmesine rağmen hâlâ aklımızdan çıkmamıştır ve 12 Eylül’ü unutmamız hiçbir zaman mümkün değildir. 80 öncesi Türk-İslam davası adına verilen şerefli mücadelede şehit olan 5 binin üzerinde dava arkadaşımızı, darbe sürecinde cunta yönetimi tarafından idam edilen 9 fidanımızı da unutmuyor ve nesilden nesile yaşatıyoruz.”

VATAN SAĞOLSUN!

“İdam sehpasında bile son sözün nedir denildiğinde ‘Vatan Sağ olsun’ diyen ülkücü şehit Fikri Arıkan ve diğer şehitlerimiz nasıl unutulabilir ki? Cezaevlerinde işkencelere maruz kalan diğer dava büyüklerimiz nasıl unutulabilir? Tüm bu olaylara baktığımız zaman şunu görüyoruz ki 12 Eylül Askeri Darbesi’nde en ağır bedeli ödeyenler her zaman olduğu gibi yine Türk-İslam Ülkücüleri olmuştur.”

DEVLETE TESLİM OLDULAR

“Dünya´da benzerine az rastlanan bu olaylara rağmen Türk-İslam Ülkücüleri hiçbir zaman devletine sırt çevirmemiştir. Ne yapalım, devlete ne söyleyelim diyip işine bakmıştır. 12 Eylül´den sonrada yıllarca bu konular ile ilgili davacı olmamış devletini kimseye dava etmemiştir.”

 

“Bugünün şartlarında da, 38 yıldır değişmeyen tek şey vardır oda Türk-İslam Ülkücülerinin duruşu ve tavrıdır. Dün işkencelere rağmen devlete düşman olmayan ve hep devletinin yanında olan ülkücüler bugünde ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’ anlayışı ile davasını yaşamaya devam etmektedir.”

 

“12 Eylül Askeri Darbesinde işkencelere maruz kalan ve idam edilerek şahadet şerbetini içen dava arkadaşlarımızı ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş başta olmak üzere ülkü devlerimizi rahmetle anıyoruz.  Rabbim bir daha o günleri milletimize yaşatmasın.” diye konuştu.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00