18 ülkenin temsilcisini ağırladı

10 Kasım 2017 / Cuma 17:41:49

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (İMOS) organizasyonu ile Asya’daki 18 ülkeden Büyükelçi, Konsolos ve Ataşelerden oluşan heyet ilçede bir dizi temasta bulundu. Heyetin İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’na (İTSO) yaptığı ziyarette bu ülkeler ile dış ticaretin arttırılması için yapılması gerekenler konuşuldu.

İMOS tarafından2015 yılında başlatılan “İnegöl dünya ile buluşuyor” projesinin 3’sü 8/9 Kasım 2017 tarihlerinde yapıldı. Proje kapsamında ilçeye gelen 18 kişilik heyet, bir dizi temasta bulundu. Heyetin İTSO’ya yaptığı ziyaret sıcak ve samimi bir havada geçti.

Konuklarını odanın konferans salonunda ağırlayan İTSO Başkanı Metin Anıl, İnegöllü iş adamları olarak konuk ülkelerin iş adamları ile ticari ilişkileri arttırmak için hazır olduklarını söyledi.

EKONOMİMİZ DİKKAT ÇEKİYOR

Başkan Metin Anıl, yaptığı konuşmada İnegöl’ün dinamik bir ekonomiye sahip olduğuna vurgu yaparak, “İlçemize gelmeniz ve bizleri ziyaret etmenizden onur duyuyoruz. Öncelikle bu organizasyonu 3 yıldır başarı ile sürdüren İMOS Başkanımız Yavuz Uğurdağ ve derneğim yönetim kuruluna teşekkür etmek istiyorum.

Öneki yıllarda Afrika ve Amerika kıtasından konuklarımız geldiler. O ziyaretlerden olumlu sonuçlar elde ettik. Sizlerle de verimli bir çalışma yapacağımızı düşünmekteyiz” dedi.

TİCARETİMİZ DÜNYA İLE

İTSO Başkanı Metin Anıl, Türkiye’nin dünyanın çeşitli ülkeleri ile yaptığı ticaretin her geçen gün arttığını belirterek, İnegöl’ün mobilya, orman ürünleri, tekstil, gıda ve makine üretiminde önemli bir gücü olduğunu ilçedeki iş adamlarının dünyanın çok sayıda ülkesi ile ticaret yaptığını belirterek şunları da söyledi:

“Dost ve kardeş ülkelerden gelen sizleri İnegöl’de ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Bu ziyaretinizde ilçemizi sizlere tanıtma fırsatı bulduk. Önümüzdeki günlerde İnegöl’den ticari heyetler oluşturarak ülkelerinizdeki iş adamları ile görüşmek arzusundayız.

Bu ziyaretlerimizde sizlere kendi ürünlerimiz satmak ve sizlerin ürünlerini satın almak istiyoruz. Ülkelerimiz arasındaki ticareti ne kadar arttırsak, ülkelerimizin vatandaşları o kadar müreffeh hale gelirler. Bu konuda bize düşenleri yapmaya hazırız.”               

 

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00