2 yıldır izinsiz çalışıyor

08 Kasım 2018 / Perşembe 12:27:51

İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı dün kreş olarak faaliyet gösteren Oyun Evinde 1 yaşındaki Melisa Tuana Memiş’in ölümüyle ilgili basın açıklaması yayımladı. Açıklamada derneğe eğitim izni verilmemesine rağmen dernekte eğitim ortamı oluşturulduğu kaydedildi.

İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklaması şöyle: “07/11/2018 tarihinde İnegöl ilçesinde "Elif Oyun Kültür ve Sanat Derneği" adı altında faaliyet gösteren yerde, 2017 doğumlu T.M.M.'in vefat' üzerine olay Cumhuriyet Başsavcılımıza bildirilmiş, Başsavcılığımızca ivedi olarak 2018/10093 soruşturma sayılı dosya üzerinden gerekli işlemlere başlanmıştır. Bu kapsamda bahsi geçen demekte Cumhuriyet savcısı nezaretinde 07/11/2018 tarihinde olay yeri inceleme ve keşif işlemi gerçekleştirilmiş, demekteki delil mahiyetindeki bilgi ve belgelere el konulmuştur”

ÖLÜM SEBEBİ ANLAŞILMADI

“Ölen şahsın, yine aynı tarihte İnegöl Devlet Hastanesi'nde ölü muayene işlemi gerçekleştirilmiş olup kesin ölüm sebebi tespit edilemediği için, ölen şahıs Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderilmiştir. Şahsın kesin ölüm sebebi yapılacak otopsi işlemi ardından belirlenecektir”

2 YILDIR FAALİYETTE

“Yapılan araştırma ve incelenen belgelere göre derneğin 2 yılı aşkın bir süredir ilçede faaliyet gösterdiği, derneğin kuruluş tüzüğüne aykırı hareket ettiği, derneğe eğitim izni verilmediği halde demekte eğitim ortamı oluşturularak 1-6 yaş arasmdaki çocuklara kreş hizmeti verildiği, olay tarihinde 16 çocuğun bu şekilde demeğe teslim edildiği Başsavcılığımızca tespit edilmiştir.”

TAKSİRLE ÖLDÜRME SUÇUNDAN

“Olayla ilgili ihmal ve kusurları görülen dernek başkanı şüpheli S.A. ile dernek üyesi olan ve aynı zamanda iş yerinde bakım hizmeti veren şüpheli F.B. taksirle öldürme suçundan gözaltına alınmış olup, soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00