2017’nin projesi: Belediye Meydanı

05 Ocak 2017 / Perşembe 11:53:13

2017 yılında hayata geçirilecek projeleri paylaşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Belediye Meydan projesinin ihalesinin Ocak ayında gerçekleşeceğini söyledi. Aktaş, şehrin kalbi konumundaki yerin bir çekim merkezi olacağını kaydetti.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2016 yılında yapılan projelerin yanı sıra 2017 yılında hayat bulacak projelerle ilgili bilgiler de verdi. 
SADECE BELEDİYE BİNASI DEĞİL
Meydan projesine değinen Aktaş; “Şehre değer katacak bir meydan ve tüm birimleri aynı çatı altında toplayacak yeni belediye hizmet binasının ihalesi Ocak ayında gerçekleşecek. Burada sadece bir belediye hizmet binası yapılmayacak. Nikah dairesi yeni hizmet binasında konuşlandırılacak. Günün 24 saati canlı kalan çekici bir mekan olması düşünülen yeni belediye hizmet binasında Umuteli Sosyal Yardım Merkezi ve Kent Konseyi de yer alacak. İnegöl Belediyesine yakışır bir meclis salonu, tüm siyasi partilerin kendi grup odalarının olduğu bir müştemilat da olacak. Zemin üstünde yer alacak hizmet katları, altta sığınak ve otoparkla beraber 17-18 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip, alanın tamamı göz önüne alındığında alanının yüzde 22’sini geçmeyen bir yoğunluğa sahip proje olacak. Şehrin kalbi konumundaki bu yer hem Heykel civarı ve Kuğulu Park ile hem de kendi içerisinde oluşturacağı alanlarla bir çekim merkezi olacak” dedi.

SU İLE GELEN SAĞLIK
Oylat’taki SUGESAM projesinin açılışının yapılacağını kaydeden Aktaş; “Oylat’ı sağlık turizminin başkenti yapmak ve burayı cazibe merkezi haline getirmek için “Oylat'ta Su ile Gelen Sağlık (Spa) Hizmetleri Merkezi(SUGESAM) hayata geçiyor. Sugesam ile bölgede var olan sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılarak, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ile sağlık turizminin geliştirilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor. SUGESAM; Oylat’ın şifalı sularını saunaları, buhar odaları, terapi jakuzileri, masaj odaları, dinlenme mekanları, özel odaları, son derece modern hamamları ile insan sağlığına hizmet için sunacak” ifadelerini kullandı. 


HUZUREVİ TAŞINIYOR
Huzurevi’nin 2017 yılında taşınacağını belirten Başkan Aktaş; “Rahmetli Fatma Göztepe’nin adını taşıyacak ve Göztepe ailesinin 1 milyon TL destek verdiği, toplamda da 2 buçuk milyon TL’ye mal olan yeni Huzur Evi ve Aş Evi binası Ocak ayı içerisinde hizmete girecek. Yeni huzurevi ve aş evi; çevre düzenlemeleri ile birlikte hemen yanı başında bulunan camisiyle, özellikle İnegöl şehir merkezinden daha yüksek rakımda yer alması nedeniyle huzur evi sakinleri için çok kaliteli bir mekan olacak. Bu bina da huzurevi sakinlerinin konforlu ve rahat bir şekilde kalmaları için birçok detay düşünüldü. Çift asansörlü, burada kalacak evli çiftler için özel odalar, idari odalardan dinlenme alanlarına, yemekhaneye varana kadar çok kaliteli bir mekan ortaya çıkarıldı” diye konuştu. 
ALİBEYKÖY’DE DOĞAL YAŞAM ÇİFTLİĞİ 
Aktaş, şöyle devam etti: “ TBMM’de 5. Dönem Bursa Milletvekilleri arasında yer alan ve aynı zamanda meclise giren ilk 17 kadın Milletvekilinden biri olan İsaören Mahallesinden Şekibe İnsel’in adını taşıyacak Doğal Yaşam Çiftliği Alibeyköy’de hayata geçecek. Vatandaşların şehrin gürültü ve stresinden uzaklaşarak eğlenceli ve doğayla iç içe vakit geçirebilecekleri bu projenin temel atma töreni kasım ayı içerisinde gerçekleştirilmişti. Doğanın tüm güzelliklerini bizlere sunacak bu güzel mekanın açılışı nisan veya mayıs gibi gerçekleşecek. Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi Karalar–Halhalca Mahallesi Yolu üzerinde hayata geçecek. Can dostların yeni yuvası olacak mekanın temel atma töreni Aralık 2016 tarihinde yapılmıştı. 150 iş günü içerisinde bitirilerek bu anlamlı projenin Mart 2017 tarihinde hizmete girmesi öngörülmekte”
KATLI OTOPARK
“Eski Alyans Düğün Salonunun olduğu alanda yapılması planlanan ve Belediye eski başkanlarından Mehmet Çıracı’nın adının yaşatılacağı Katlı Otopark ve İş Merkezinin temel atma töreni Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilmişti. Araç sirkülasyonunun her geçen gün arttığı şehrimizde otopark sorununa bir nebzede olsa çözüm getirecek bu özel proje en yakın zamanda halkımızın hizmetine girecek” 
MASAL KÖYÜ PROJESİ
Başkan Aktaş, 2017 yılında Eski FEM Dershanesinin olduğu yerde Kültür Sanat Merkezi,  Yeni İnegöl için (Akhisar-Huzur-Baykoca) Modern Kapalı Semt Pazarı, İnegöl Belediyesi Ortaokulu, Minia İnegöl, Gençler ve Çocuklar için Ayçiçeği Masal Köyü Projesi, Güneş Enerji Santrali(GES) kurup elektrik üretimi projesi, Yeniceköy İzci Kampı, Erenler Camii civarı Rekreasyon Alanı, Mobilya nakliyat araçlarına park alanı projesi, 163 olan Çocuk Parkı sayısına 2017 yılında 27 daha ekleme, Melek Türkel Mahalle Konağı’nın yanı sıra Akhisar Mahallesi’ne de bir mahalle konağı kazandırma projesini hayata geçireceklerini aktardı. 
HAFİF RAYLI TRAMVAY HATTI
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan kültür sarayının yerine; yer altı otoparkı, üstüne meydan ve çevre düzenlemesi ile çarşı merkezi yayalaştırma projesinin hazırlanacağını anlatan Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi Projeleri arasında İnegölspor Tesisleri, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Ankara karayolu üzerinde bulunan binaların cephe güzelleştirme çalışması, Hafif raylı tramvay hattı projesinin de yer aldığını vurguladı. 2017 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Kozluca ve Mesudiye Alt Geçidi genişletme çalışmalarını da takip edeceklerini belirtti.. Başkan Aktaş ayrıca Salça Çekme Makinesi dağıtımı, 20 buzağı kulübesi, erken uyarı sistemi, arı kovanı dağıtımı, Ceviz Fidanı, Ceviz Silkme ve Soyma Makinesi dağıtımı, kestane fidanı dağıtımı, İnegöl Çileği ile ilgili  ‘Coğrafi İşaret' çalışması başlatılması gibi kırsal mahallelere yönelik projeler yapacaklarını da sözlerine ekledi. 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00