5 bin kişiye hizmet

10 Aralık 2017 / Pazar 15:23:38

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, 2017 yılı içerisinde İnegöl’ün de aralarında bulunduğu 5 ilçede bulunan Sağlıklı Yaşam Merkezlerinde, 5 bin kişiye danışmalık hizmeti verildiğini söyledi.

Yıldırım, Osmangazi, Nilüfer, İnegöl ve Mudanya ilçelerinde bulunan sağlıklı yaşam merkezlerinde vatandaşlara danışmanlık hizmeti verildiğini aktaran Akan yaptığı açıklamada;

SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

“Danışma Merkezlerimiz geçtiğimiz yıl açıldı. 2017 yılında yaklaşık 5 bin kişiye danışmanlık yapıldı. Danışmanlık hizmeti sadece fazla kilolu ve obez kişilere değil, aynı zamanda diyabet hastalarına da verilmektedir. Sağlıklı yaşam merkezlerinde temel amaç, başvuran kişilere sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam alışkanlıkları kazandırmak.”

KİŞİYE UYGUN BESLENME PROGRAMI

“Beslenmenin düzenlenmesi diyabet hastalığında komplikasyonların önlenmesi için çok önemlidir. Her danışan vatandaşımıza yeteri kadar vakit ayrılmaktadır. Yapılan görüşmelerde hastanın fiziksel özellikleri yanında sosyal, kültürel yaşam ve beslenme alışkanlıkları da göz önüne alınarak kişiye uygun beslenme programı hazırlanmaktadır.”

“Danışma merkezine gelen kişinin boy, kilo, bel çevresi gibi ölçümleri alınarak hesaplamalar yapılmaktadır. Günlük alması gereken enerji, protein, karbonhidrat ve yağ miktarlarına uygun diyeti hazırlanmaktadır” diye konuştu. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SAĞLIKSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00