Adım adım yeni fuar alanına

07 Ağustos 2017 / Pazartesi 17:33:40

Türkiye’nin ve dünyanın mobilya üretiminde önemli yere sahip olan İnegöl’de modern mobilya fuar alanı yapılacak.

MODEF Fuarcılık tarafından yapılacak olan fuar alanı İnegöl’ün en değerli sosyal ve ekonomik alanı olan 80 bin metrekare alanda kurulması planlanıyor.

93 bin metrekare inşaat alanına sahip fuar alanının 2 katlı olması planlanıyor. Bu alanda her türlü fuar faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi de hedefleniyor. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ ve MODEF yönetim kurulu üyeleri, yapılması planlanan fuar alanı ile ilgili Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret etti.

 MİLLETVEKİLİ ŞAHİN DE DESTEK VERİYOR

 Ziyarette konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin,

 “İnegöl, ismiyle müsemma hale gelmiş mobilya sektöründe sadece Türkiye’de değil, dünyada bir marka olma yolunda çalışmalar yapılıyor. Bundan 30 yıl önce başlamış ve bazen imkansızlıklardan dolayı yılda 2 kez mobilya fuarının, alanının kifayet arz etmediğini biz müşahede ettik. Fuarcılık şirketi ve yönetim kurulu üyeleri bir proje hazırladılar. Bizde bu projeyi destekliyoruz” dedi.

 İNEGÖL KABINA SIĞMIYOR

 Bursa Valisi İzzettin Küçük ise,

“Bugün burada Bursa valisi gibi değil bende sizlerden biriymişim gibi sizleri ağırlıyorum. İnegöl’ün kabına sığmıyor. 5-10 sene öncelik rakamlar artık küçük ölçekte kaldı. Daha önce yapılan fuar alanı yetersiz kaldı. Çok hızlı büyüyen, enerjik bir ilçe ile karşı karşıyayız. Bizde onların bu hızına, enerjisine destek vermek istiyoruz. Yeni bir fuar alanı yapımı hususunda projeyi gösterdiler.

 Üstümüze düşen İnegöl’e daha büyük fuar kazandırmaktır. Gereken desteği vermeye hazırız. Bende çok heyecanlandım ve memnun oldum. Bu işi heyecanla ve şevkle takip edeceğiz” diye konuştu.

 ÖRNEK BİR FUAR MERKEZİ OLACAK

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ proje hakkında bilgi verdi. Uğurdar,

 “İnegöl’e gelmeden sol tarafta İnegöl’ün en değerli sosyal ve ekonomik alanında 80 bin metrekare alan üzerinde kuracağımız fuar alanı 93 bin metrekare inşaat sahasına sahip olacak. Projemizi çok ciddi bir şekilde etüt ederek hazırladık.

HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Her türlü sektörde fuar organize edilebilecek bir bina ortaya çıkartıyoruz. Donatı alanları, konferans salonlarıyla sosyal bir yaşam alanına dönüşecek. Diğer sektörlere de hitap edecek şekilde düşünüldü, hazırlandı. Bursa’daki tekstilcilerimiz, mobilya yan sanayicilerimiz, tarım, kitap fuarlarına da ev sahipliği yapabilecek bir projedir” şeklinde konuştu.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00