Adliye’ye taze kan

31 Ekim 2018 / Çarçamba 12:13:48

Adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı adayları ile idari yargı hakim adaylarının atama kararnamesi Resmi Gazete'de yer aldı. Bu kapsamda İnegöl Adliyesi’ne 3 savcı ile 1 hakim görevlendirildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) ad çekme sonucuna göre belirlenen 2 bin 84 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı adayı ile idari yargı hakim adayının atama kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, bin 958 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı adayı ile 126 idari yargı adayı, 16 Ekim'de yapılan ad çekme sonucu kapsamında HSK tarafından atandı.

Söz konusu atamalar 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun 13.  maddesi gereğince gerçekleştirildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulunca mesleğe kabul edilen Adli Yargı hakim ve Cumhuriyet savcıları ile İdari Yargı hakimlerinin, kura töreni Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılmıştı.

Kura sonucunda; Ankara Cumhuriyet savcısı Mücahid Ayyıldız, Batman Cumhuriyet savcısı Özcan Gürbüz, Erzurum Cumhuriyet savcısı Furkan Levent Takgil ile hâkim Melih Mert Kılıç İnegöl’e atandı.

İnegöl’de stajlarını tamamlayan Cumhuriyet savcısı Eyyup Akbulut Karacasu Nazilli Cumhuriyet Savcılığı’na, Cumhuriyet savcısı Suat Güleç Muğla Cumhuriyet Savcılığı’na, Cumhuriyet savcısı Mehmet Obuz Doğanhisar, Akşehir Cumhuriyet Savcılığı’na, Hâkim Zeynep Bilmez ise Avanos (Nevşehir) Hâkimliği’ne atandı.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00