AK Parti başkanını arıyor

10 Kasım 2017 / Cuma 17:37:15

Kongre öncesi AK Parti İlçe Başkan adayının belirlenmesi için 6 başkan adayının olduğu temayül yoklaması yapıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel’in yeni dönemde aday olmayacağını açıklamasının ardından yeni başkan adayının belirlenmesi için temayül oylaması gerçekleştirildi. 

Mobilya Müzesi Konferans Salonu’nda yapılan temayülde konuşan İlçe Başkanı Adem Demirel, 14 Aralık 2014 tarihinden bu yana AK Parti İnegöl İlçe Başkanlığı görevini yürüttüğünü anımsattı.

OY REKORU KIRDIK

Görevde bulunduğu zaman zarfında İnegöl siyaset tarihinde hiçbir teşkilatın alamadığı oy rekorunu kırdıklarının altını çizen Demirel, “%70,4 oy rekorunu kırarak İnegöl siyaset tarihinde bir ilke imza attık. Bu başarının asıl mimarı ne şahsım ne milletvekilimiz ne belediye başkanımızdır. Asıl mimarı sizlersiniz. Bu 3 yıllık zaman zarfında 2 genel seçim, 1 referandum ve bir de hain darbe teşebbüsü yaşadık. Hamdolsun bu hain darbe girişimine karşı dimdik durarak tepkimizi gösterdik.”

GURUR DUYDUĞUMUZ İŞLER OLDU

“Hiçbir sıkıntılı konuya girmedik. Ama ilginçtir ki 2014 yılında yapılan seçimle seçildikten 1 ay sonra il kongresi yapıldığında bazı arkadaşlarımız, ilçe yönetiminden İl Yönetimine 1 tane dahi yönetim kurulunun girmemesi konusunda bizi suçladılar. Bunda başarısızlık bizdeyse kabul ederiz ama bu 3 yıllık süreçte Melih Ecertaş’ın Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı olması, Ayhan Salman’ın İl Başkanı olması, Alinur Aktaş’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olması bizim zamanımıza denk geliyor, bununla da gurur duyuyoruz” dedi.

 

ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

Kendisi hakkında yapılan eleştirilere de değinen Başkan Demirel şöyle konuştu;

“Elhamdülillah genel merkezin bizle ilgili kararı devam etmemiz yönündedir. Ayhan Salman’ın bizle alakalı kararı devam etmemiz yönündedir. Yakın gelecekteki bir takım projelerimizle alakalı göreve devam etmememizin daha doğru olduğunu düşünüp bu kararı biz aldık.”

ALLAH’A HAVALE EDİYORUM

“Yalan yanlış yazan arkadaşlarımızı Allah’a havale ediyorum. Bizle alakalı ne hesapları var bilmiyorum ama onlarla öbür tarafta hesaplaşacağız. Bu davaya hizmet etmek için illa İlçe Başkanı olmaya gerek yok, her kademesinde çalışılabilir. Eğer niyet halka hizmetse, niyet davaya hizmetse, Hakk’a hizmetse bunun yeri hiç önemli değil. Bizim koltuk sevdamız olmadı ve bu nedenle kendi irademizle bıraktık.”

BİZDEN DAHA İYİ YAPACAKLAR

“Bize verilen desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Kongre olana kadar görevimin başındayım. İnşallah bu görevi bizden daha iyi yapacak arkadaşlarımıza vereceğiz. Adaylarımız bizi mutlu ediyor. Bu insanlarımızın AK Parti’ye olan teveccühünü gösteriyor. Biz de bundan mutluluk duyuyoruz. Göreve gelecek arkadaşımızın hayırlı hizmetleri hayata geçireceklerine inanıyorum.”

6 İSİM İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN YARIŞTI

Konuşmanın ardından yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile mahalle başkanları olmak üzere 229 kişi hazırlanan sandıklarda oy kullandı.

Gerçekleştirilen temayülde; Nezir Kuyumcu, Mustafa Ersan, Oktay Arda, Sedat Öpçiner, Ergün Çağlar ve Ahmet Ünal isimlerinin gündeme geldiği öğrenildi.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00