Altın Nesil’de Cumhuriyet Coşkusu

30 Ekim 2017 / Pazartesi 17:25:12

Altın Nesil Okulları, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. Yıldönümünü, hafta boyunca yaptığı etkinliklerle kutladı.

Altın Nesil Okulları, okulun çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen coşkulu bir programla Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü Serdar Acar cumhuriyetin tanımından bahsederek, cumhuriyetin en büyük erdeminin, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturmak olduğunu söyledi. Aynı zamanda hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamalarının mümkün olmadığını sözlerine ekledi.

BAYRAM COŞKUSU

Altın Nesil Okulları ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ile öğretmenlerinin katıldığı program açılış konuşmalarının ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının canlandırılması ile devam etti. Söylenen marşlar ve okunan şiirlerle coşkulu bir şekilde devam eden kutlama programı, 7.sınıf öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu oratoryo ile daha da anlam kazanarak muhteşem bir gösteriye sahne oldu. Lise öğrencilerinin sunduğu halk oyunları gösterisi ise programı bir bayram coşkusu ile sonlandırdı.

ÖDÜL YAĞDI

Kutlama programının ardından geçilen ödül töreninde, okul genelinde yapılan, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Bununla birlikte, ilçe genelinde yapılan resim yarışmasında da derece giren 3.sınıf öğrencisi Bensu Nil Günkızıl’a hediyesi verilerek tebrik edildi. Ayrıca 6.sınıf öğrencisi Kaan Talha Cingü Bilecik-Osmaneli Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası sonucunda il üçüncülüğü elde ederek İnegöl’ü ve okulunu gururlandırdı.

Hazırlanan programın yanında 23-27 Ekim 2017 tarihleri arasında okul genelinde düzenlenen etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin süslediği sınıflar ve hazırladıkları bayraklarla donanmış panolar da günün anlam ve önemini vurguladı.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00