Aman dikkat!

05 Ocak 2017 / Perşembe 11:59:08

Ocak ayı içerisinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 2 fuara katılacak olan firmalara hayati uyarılar geldi. Önceki yıllarda yaşanan talihsiz kazaların yaşamaması için tedbirlerin alınması istendi.

MODEF Fuarcılık, Mobilyacılar Odası, İnegöl Şoförler Odası ve İnegöl Mobilya Pazarlama ve Satış Komitesi’nin (İMOSPAK) Başkanlarının katılımıyla konuya ilişkin basın açıklaması yapıldı.

İSTANBUL’DA 2 FUAR

MODEF’te düzenlenen toplantıda konuşan MODEF Fuarcılık ve İMOS Başkanı Yavuz Uğurdağ, İSMOB Fuarının Tüyap’ta 10 – 15 Ocak tarihleri arasında, İMOB Fuarının da CNR’de 24-29 Ocak tarihleri arasında düzenleneceğini söyledi.

YOĞUN VE ZAHMETLİ BİR İŞ

Fuarlara İnegöl’den 210’a yakın firmanın katılacağını belirten Uğurdağ, “Fuar organizasyonları yoğun ve zahmetli bir iştir. Geçen senelerde yaşadığımız üzücü ve olumsuz olaylar vardı. Bu olayların üzerine parmak basmak ve bilgilendirmek üzere bir uyarı yapmak istiyoruz. Yolculuk yapıyoruz, fuar alanına girip stant ve ürünlerimizi kuruyoruz, oldukça yoruluyoruz. Bu yorgunlukla birlikte İnegöl’e geri dönmeye çalışıyoruz. Dönerken de trafik kazaları yapıyoruz.”

1 GÜN SONRA İNEGÖL’E DÖNÜN

“Bu sene bunun üzerinde daha ciddi şekilde eğilerek yorgun arkadaşlarımız dinlensinler, 1 gün sonra İnegöl’e dönsünler, istirahat etsinler istiyoruz. Bu üzücü olayların tekrarlanmasını istemiyoruz. Rabim bizi bu tür olaylarla karşı karşıya bırakmasın. Tedbir almak bizim vazifemizdir. Yorucu bir işin içerisindeyiz. Arkadaşlarımız dikkat etsinler, bu yorgunluğun üzerine dinlenerek yola çıksınlar. Fuarlara katılacak olan İnegöl firmalarımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum” diye konuştu.

HAYAT ÇOK KISA

Fuar katılımcılarına trafik uyarısı yapan Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz ise “Geçmiş yıllarda mobilya fuarlarına gidiş ve dönüşlerde arkadaşlarımızın uykusuz, yorgun ve dalgın yola çıkmalarından dolayı ciddi değerlerimizi kaybettik ve acı çektik. Arkadaşlara özellikle rica ediyorum, hayat çok kısa, dikkatli olmamız gerekiyor. Yola çıkmadan uykumuzu alıp genellikle de gündüz seyahat etmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

1 MİLYON 729 BİN KAZA

2016 yılında Türkiye genelinde yaşanan trafik kazalarının bilançosunu da açıklayan Korkmaz, “2016 yılında 1 milyon 729 bin kaza olmuş. Bunların 81 bin 439’u yaralamalı, 3 bin 316’sı da ölümle sonuçlanış. Bu kazaların %75’i şehir içinde, yüzde 25’i şehir dışlarında yaşandı” dedi.

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EKONOMİSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: