Anasınıfında dini eğitim

31 Ocak 2018 / Çarçamba 18:27:04

Okul öncesi öğrencilerine yönelik hazırlanan ‘Dinimi Seviyorum Öğreniyorum’ projesi İnegöl’de bu yıl da devam edecek. 22 sınıfta, gönüllülük esasına göre 4-6 yaş grubu çocuklara eğitim-öğretim programı dışında dini eğitim verilecek.

DİNİMİ SEVİYORUM ÖĞRENİYORUM PROJESİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında imzalanarak 2 yıl önce hayata geçirilen Okul Öncesi Eğitimde Dinimi Seviyorum Öğreniyorum’ projesi İnegöl’de devam ediyor.

GÖNÜLLÜLÜK ESASI DİKKATE ALINACAK

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müftülük arasında imzalanacak protokolün ardından projenin startı verilecek. Okulların bünyesinde bulunan okul öncesinde eğitim gören öğrencilere, gönüllülük esasına göre 4-6 yaş grubu çocuklara eğitim-öğretim programı dışında dini eğitim verilecek.

22 SINIF AÇILACAK

Proje kapsamında 22 sınıfın açılacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “İlçe Müftülüğü ile bir protokol imzalayacağız. Okul öncesi kayıtlarını artırmak için 2 yıldır uyguladığımız 2 önemli proje var.

Biri anasınıflarında ‘Dinimi seviyorum ve öğreniyorum’ projesidir. Öğrenci velileri dilekçe verirse haftada 6 saatlik olmak üzere Müftülük öğreticileri tarafından öğrenci yaşlarına uygun din dersi düzenleyeceğiz. Geçen sene sayı biraz az kaldı ama bu sene 22 tane sınıfımız oluştu.”

MÜFTÜLÜK DESTEK VERİYOR

“Bir diğeri de 4-6 yaş grubu diye Müftülüklerin direkt kayıt yaptığı ama bizim sistemimizle entegre olan bir eğitim grubu var. Müftülük 4-6 yaş grubu öğrencileri kayıt yaparak bizim programımızı uyguluyorlar, din eğitimini vermiş oluyorlar. Bunlar çok ciddi projelerdir. Okul öncesi kayıtlarda zorlandığımız durumlarda bize destek oluyor” diye konuştu. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00