Asırlık camide itikaf

15 Haziran 2017 / Perşembe 14:33:11

Ramazan ayının son 10 gününde Peygamberimizin ibadet etme sünneti olan itikafa bu yıl İnegöl’de 3 kişi girdi. İtikâfa giren vatandaşlar 10 günü Kur'an-ı Kerim okuyarak, namaz kılıp ve dua ederek geçirecek.

İbadet ve yardımlaşma ayı olan, içinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi'ni barındıran Ramazan ayının son 10 gününe girilmesiyle İnegöl’de 3 camide 3 kişi itikâfa girdi.

1400 YILIK GELENEK

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in sünnetlerinden biri olan 1400 yılık İslam geleneği bu Ramazanda; Alanyurt Yeni Mahalle Merkez Cami, Göçmen Cami ve Yıldırım (Cuma) Caminde devam ettiriliyor.

10 GÜN CAMİDELER

İnegöl’ün merkezdeki en eski camisi olan 6 asırlık Yıldırım (Cuma) Camisinde itikafa giren Osman Filiz (56), 6’ncı kez itikafa girdiğini söyledi. Yıldırım Camisi’nde üçüncü kez itikafa girdiğini aktaran Filiz, “İtikaf, Peygamber efendimizin Ramazan ayının son 10 gününde yapmış olduğu sünnetlerden birisidir. Ümmeti Muhammed’e dua edeceğiz. Allah devletimize milletimize zeval vermesin, zafere ulaştırsın.”

“İtikaf bambaşka bir duygu. Rabbimizle baş başa kaldığımız bir ortamdayız. Burada Rabbimizin hoşnut olacağı işlerle meşgul olarak, Rabbimizin rızasını kazanmaya çalışıyoruz. Rabbimizin bizlere verdiği nimetlere bir teşekkür mahiyetinde ibadet ediyoruz, bu niyetle buradayız” diye konuştu.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

İNANÇSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00