‘Askıda Ekmek’ Projesi

04 Ağustos 2018 / Cumartesi 15:54:01

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türkiye genelinde başlattığı ‘Askıda Ekmek’ kampanyasına, bir destek de MHP İlçe Teşkilatından geldi. Partililer, projenin startını verirken; yardıma muhtaç veya dar gelirli vatandaşlar askıya bırakılan ekmeklerden alabilecek.

İlçe Başkanı Aytekin Torun, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Süleymaniye Mahallesi’ndeki fırında ‘Askıda Ekmek’ kampanyasını başlattı.

Burada konuşan Başkan Aytekin Torun, Milli ve sosyal dayanışma ruhunu canlandırmak, yardımlaşmanın erdemliğini göstermek amacı ile Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Türkiye genelinde ‘Askıda Ekmek’ kampanyasının başlatıldığını söyledi.

 

Kampanya ile dar gelirli vatandaşlara el uzatıldığını aktaran Torun, “Milli ve sosyal dayanışmanın tezahürü olan bu proje ile birlikte ekonomik anlamda rahatlığa kavuşan vatandaşlarımız, dar gelirli vatandaşlarımıza el uzatıyor, yardımcı oluyor.  Bu proje esasen kurucu genel başkanımız ve Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’in aziz Türk Milletine sunduğu 9 ışık doktrin reçetesinde yer alan Toplumculuk maddesinin de bir gereğidir.”

“Bu proje görüyoruz ki şuanda tüm yurt genelinde yayılmış, yaygınlaşmış ve Allah’ın izni ile amacına ulaşacak şekilde yol almıştır. Bir elin verdiğini, diğer elin görmediği bu ‘Askıda Ekmek’ kampanasını bizler de bugün itibari ile start veriyor ve tüm ilçe halkımızı, tüm vatandaşlarımızı bu projeye destek olmaya, toplumumuzun yardımlaşma duygusunu pekiştirmeye, yardıma muhtaç veya dar gelirli vatandaşlarımıza yardımcı olmaya davet ediyorum.”

 

“Unutulmasın ki bizler şanlı bir ecdadın torunları, asil bir milletin evlatlarıyız. Ve yine unutulmasın ki bizler komşusu aç iken tok yatan bizler değildir hadis-i şerifi ile büyüyen, büyüten ve bu idealizm ile can veren bir milletiz. İnanıyoruz ki milletimizin bu sosyal sorumluluk projesinde üstüne düşeni fazlası ile yerine getirecek ve milli birlik ve berberliğimize katkı koyacaktır” dedi.

 

Konuşmaların ardından Başkan Torun ile partililer ekmek satın alarak askıya bıraktı. Partinin başlatmış olduğu kampanyaya mahalle sakinleri de ekmek alarak destek verdi.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00