Aşureler Başkandan

02 Ekim 2017 / Pazartesi 18:00:06

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin aşure etkinliğine katılarak öğrencilere aşure ikramında bulundu.

Muharrem ayına girilmesiyle birlikte İnegöl’de hemen her gün farklı bir noktada aşure ikramları sürüyor.  İnegöl Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi idaresi de bugün okul öğrencileri ve öğretmenlere yönelik aşure ikramı gerçekleştirdi. İnegöl Belediyesi tarafından hazırlanan 600 kişilik aşurenin dağıtımına Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı.

AŞURE KAZANININ BAŞINA GEÇTİ

Okul bahçesinde gerçekleştirilen aşure ikramı sırasında Başkan Aktaş, aşure kazanının başına geçerek öğrencilere aşure ikram etti. Daha sonra okul müdürü Arzu Alemdar ile öğretmenler ve öğrencilerle birlikte aşurenin tadına da bakan Aktaş, yaptığı açıklamada birlik ve beraberliğin artması, kardeşliğimizin pekişmesi, muhabbet ve dostluğumuzun çoğalması, bolluk ve bereketin her haneye girmesi adına Muharrem ayının 10. gününe denk gelen Aşure Gününe özel farklı STK’ların, kurum ve kuruluşların aşure ikramları gerçekleştirdiğini söyledi.

AŞURE BİRLİK VE BERABERLİKTİR

Aşurenin birlik ve beraberlik anlamının toplumumuz için bugün her zamankinden daha fazla önem taşıdığını ifade eden Aktaş, “Milletimiz, asırlardır sürdürdüğü gelenekle bugün de; farklılıkların ahenk içindeki ortak tada katkı sağlamaları, birlik gibi kültürümüzün özünde hep var olan güzellikleri devam ettirme bilinci ile birbirinden farklı tatları aynı kazanda kaynatıp, aşure yapmaya, birlikte yaşamanın sembolünü tadarken muhabbeti paylaşmaya devam etmekte.

 Bu özel ve anlamlı günler münasebetiyle İnegöl Kız Anadolu İmam Hatip Lisemiz de okulda öğrenci ve öğretmenler için aşure ikram etmek istediğini bizlere iletti. İnegöl Belediyesi olarak 600 kişilik aşure hazırlattık kendileri için” dedi.

İnegöl Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Arzu Alemdar’da Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a katkı ve destekleri için teşekkür etti.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00