Aşureler Belediye’den

12 Ekim 2017 / Perşembe 18:49:50

İnegöl Belediyesi tarafından Mer-pa pazar yerinde, pazarcı esnafına ve ilçe halkına aşure ikramında bulunuldu.

İnegöl Belediyesi paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olan aşure ikramlarına tüm hızıyla devam ediyor. Sarraflar Çarşısı önünde iki kapılı meydan, Kız İmam Hatip Lisesi, Akhisar Göçmenler Camii ve Alanyurt kapalı pazar yerinde verilen aşure ikramlarından sonra, bugün de Mer-pa kapalı pazar yerinde İnegöllülere aşure ikram edildi.

 

2000 KİŞİLİK AŞURE DAĞITILDI

Mer-pa pazar yerinde 2000 kişilik aşurenin dağıtımının gerçekleştirildiği etkinliğe İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ak Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve Ak Parti ilçe yöneticileri, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri katıldı. Başkan Aktaş, Adem Demirel ile aşure kazanının başına geçerek Mer-pa esnafına ve alışverişe gelen İnegöllü hemşerilere tek tek aşure ikram etti. İkram sonrası Başkan Aktaş, pazar yerini gezerek, hem esnaf ile hem de ilçe halkı ile hasbihal etme fırsatı buldu.

 

CUMA GÜNÜ MESUDİYE MERKEZ CAMİİNDE

İlçe halkının yoğun katılım gösterdiği aşure etkinliğinde kısa bir açıklama yapan Başkan Aktaş,

 “Bugün merkez pazaryerindeyiz. Yani perşembe pazarındayız. Mer-pa da iki ayrı noktada aşure dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz üzere İnegöl’de aşure günleri aşure haftası hatta aşure ayı gibi oluyor. Farklı sivil toplum kuruluşlarımız, vakıflarımız, Ak Parti hanım kollarımız aşure dağıtımları gerçekleştirdi. Bizlerde İnegöl Belediyesi olarak iki kapılı meydan diye tabir ettiğimiz kuyumcular çarşısında akabinde sizlerin yakinen bildiği farklı birkaç okulumuzda ve geçen Cuma Akhisar Göçmenler Camiinde Ak Parti ilçe başkanımız ve ilçe teşkilatımızla aşure dağıtımları gerçekleştirmiştik. Son olarak Salı günü de Alanyurt kapalı pazar yerindeydik. Bugünde Mer-padayız. Yarında Mesudiye mahallemizde merkez camiinde aşure dağıtımını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

 

AŞURE BİRLİK VE BERABERLİĞİN GÖSTERGESİ

Aşurenin birlik ve beraberliğin bir göstergesi olduğuna vurgu yapan Aktaş,

“Meyvelerin ve sebzelerin bir araya gelerek oluşturduğu güzel bir tat aşure. Bu güzel tadı da tüm İnegöl’e tattırmak adına farklı bölgelerde ve noktalarda etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile hem hicri yılbaşımızın hem de muharrem ayımızın ilçemize, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnşallah aşurenin tadında hep tatlılığımız, ağzımızın tadı hep devam eder diyorum. Bugün çok değerli Ak Parti ilçe başkanımız, ilçe yöneticilerimiz ve belediye meclis üyelerimizle birlikte bu mutluluğa ortak olalım, aşure kazanına kepçeyi hep birlikte sallayalım istedik. Son olarak hepinize hayırlı günler diliyor, aşure ikram ettiğimiz hemşerilerimize afiyet olsun diyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

GÜNCELSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00