Ateş Karıncaları umreye gitti

20 Şubat 2018 / Salı 17:59:09

Yaklaşık iki ay önce başlatılan ve “Gençlerin Mekke ve Medine” ile buluşması adı altında yürütülen anlamlı proje tamamlandı. Bu kapsamda 25 genç, kutsal topraklara giderek umre yapma imkânına kavuştu.

Ateş Karıncaları’na mensup 25 genç umreye gitti.Terminalde yolculuk öncesi konuşan Ateş Karıncaları Derneği Onursal Başkanı Fatih Bayram;

"Başlatmış olduğumuz sosyal projeler kapsamında yine Ateş Karıncaları Derneği olarak 25 kardeşimizi Mekke-i Mükerreme’ye ve Medine-i Münevvere’ye yollamak maksadıyla, iki ay önce bir proje başlattık.

ESNAF DESTEK VERDİ

Rabbim nasip etti esnaflarımızın da yardımıyla, genç kardeşlerimizi umreye yolcu ediyoruz. Cenabı Hak oralara gitmeyi, Peygamberimiz (s.a.v) ve sahabe-i kiram efendilerimizin gezdiği yerleri görmeyi hepimize nasip etsin. Rabbim kardeşlerimizin hepsine hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin.

DUA ORDUSU

Değerli dostlar bütün dünyada Müslümanlar eziyet halindeyken, manevi çalışmaları unutmamamız lazım. Bir taraftan mücahitler vatan ve millet için savaşırken dua hareketi ile birlikte bu kardeşlerimiz de  orada hocalar eşliğinde duaların en makbul olduğu o mukaddes topraklarda, kahraman ordumuzun muzaffer gelmesi için, Ümmeti Muhammed’in dertleri için dualar edeceklerdir inşallah.

 Son olarak ben bu anlamlı projede emeği geçenlere, genç kardeşlerimizin umresine sebep olarak yüzünü güldüren tüm İnegöllü esnafımıza teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00