Avarlar Kavşağına çözüm aranıyor

08 Ekim 2018 / Pazartesi 18:28:01

Belediye Başkanı Alper Taban, Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte Yenice Köprülü Kavşağı ile Avarlar Kavşağında incelemelerde bulundu. Yoğunluğun yüksek olduğu ve kazaların yaşandığı kavşaklarda alınacak önlemlere ilişkin istişareler yapıldı.

İnegöl’de trafik yoğunluğu sebebiyle kazaların sıklıkla yaşandığı Yenice Köprülü Kavşağı ve Avarlar Kavşağı mercek altına alındı. Daha önce de bir dizi incelemenin yapıldığı kavşaklarda, Belediye Başkanı Alper Taban Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı Adil Kansu’nun da bulunduğu incelemelerde, kavşaklardaki sorunu çözebilmek adına uygulanacak düzenlemeler istişare edildi.

 

KAZALARI NASIL ÖNLEYEBİLİRİZ NOKTASINDA İSTİŞARELERİMİZ SÜRÜYOR

İlk inceleme Yeniceköy Kavşağında yapılırken, burada yapılacak düzenleme planlar üzerinden incelendi. Ardından Avarlar Kavşağına geçildi. Kavşağın alt bölümünde yaşanan trafik yoğunluğunun kazalara sebebiyet verdiği, bu nedenle bir düzenleme yapılması gerektiği ifade edildi. İnceleme sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Taban; “Avarlar Kavşağında Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerimizle birlikte bir inceleme yaptık. Burada ciddi bir trafik yükü vardı ve buna istinaden gördüğünüz kavşak uygulaması gerçekleştirildi. Daha sonra alt bölümde yaşanan trafik problemlerinden dolayı da esnaflarımızdan gelen, bizzat burada yaşanan kazalardan ötürü bizlere de iletilenleri dikkate alarak burada daha önce bir inceleme gerçekleştirmiştik. Tabi Karayolları Bölge Müdürlüğümüzde bir değişiklik oldu. Yeni bir Bölge Müdürümüz görevlendirildi. Sağ olsun konuyla kendisi ilgilendi, kıymetli arkadaşlarımızı da buraya yönlendirdi. Az önce Yenice köprülü kavşağında bir inceleme yaptık ve burayı da arkadaşlarımız bir görsün istedik. Geçmişteki çalışmalarla da entegre ederek bu kavşak yapısında ne yaparsak kazaları minimize edebiliriz, önleyebiliriz konusunda istişarelerimiz sürüyor” dedi.

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00