Babalar okulda

04 Ocak 2018 / Perşembe 18:37:16

İstaş Kentaş Ortaokulu, veli ve okul ilişkilerini güçlendirmek, okula velilerin ilgisini arttırmak ve babaların da çocuklarının eğitim hayatında yer almasını sağlamak amacıyla ‘Babamla Bir Simiti Paylaştık’ projesi başlattı.

Proje kapsamında 11 Aralık 2017 tarihinden bugüne kadar her sabah bir sınıfın öğrencilerinin, babaları ile birlikte kahvaltı etme imkanı bulduklarını bildiren İstaş Kentaş Ortaokulu Müdürü Orhan Erdoğan, İnegöl’de yoğun çalışma temposu içinde öğrencilerin eğitimleri ile ilgili sorumlulukların genellikle annelere bırakıldığını, proje ile babaların da çocuklarının eğitim öğretimi çalışmalarına fiili olarak katılmalarının hedeflendiğini söyledi.

ÖRNEK BİR PROJE

Proje kapsamında okula gelen babaların bazılarının, iş yoğunluğu ve benzeri mazeretlerle okula daha önce hiç gelmediklerini belirten müdür Orhan Erdğan,

 “Öğrenci- veli- okul ilişkilerini geliştirmek, sevdiklerine zaman ayırmak için düzenlenen etkinliğe katılan velilerimiz, etkinliği çok beğendiklerini örnek bir proje olduğunu dile getirerek, bu projeyi düzenlediğimiz için bizlere teşekkür ettiler.”

ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU OLDU

“Bu tür etkinliklerin devamı konusunda talepte bulundular. Proje kapsamında babalarını okullarında ağırlayan miniklerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Babalarıyla bir saatlik zamanı paylaşmanın, babalarını okullarında görmenin heyecanı ve tadını yaşayan öğrencilerimiz, hayatlarında unutamayacakları bir anı olduğunu söylediler.

babalarından bu tür etkinliklerin devamını istediler. Etkinlik anı defterine duygularını yazan öğrencilerimiz, babalarına ve bu organizasyonu gerçekleştirenlere de teşekkür etmeyi ihmal etmediler.” dedi.

EĞİTİMİN MERKEZİNE İNSANI ALIYOR

Eğitimin merkezine insanı alarak yola çıktıklarını ifade eden müdür Erdoğan,

“Okul, öğrenci ve velileri ile bir bütündür. Bu projemizde hem velilerimizi okula farklı nedenlerle davet edip, bir farkındalık oluşturmaya çalıştık, hem de sanayi şehri İnegöl de çocuklarına özel zaman ayıramayan babalarımızın, özel bir zaman diliminde çocukları ile hoşça vakit geçirmelerini sağladık. Çocuklarda paylaşımcı anlayışı geliştirmek ve sevdiklerimize zaman ayırmamız gerektiğini vurgulamak istedik.”

SİMİT PAYLAŞTILAR

“Her sınıf için sabahları bir saatlik bir uygulama gerçekleştiriyoruz. Babaların ve çocuklarımızın gözlerindeki mutlu ifadeler, ne kadar doğru iş yaptığımızı bize gösteriyor. Daha sonra da öğrencilerimizden babasıyla bir simidi paylaşmanın onda nasıl duygular uyandırdığını satırlara dökmesini istiyoruz.”

HERKESİ MUTLU EDEN PROJE

“Geri dönüşlerde çok özel ve çok güzel satırlar buluyoruz. Buda, öğretmenlerimizi ve bizleri mutlu ediyor. Velilerimiz ise hep çocuklarımızla ilgilenme konusunu annelere bırakıyorduk fakat bu gün anladık ki, bizlerinde böyle bir yükümlüğü varmış.

Bu projeden çok mutlu olduk, okul yönetimine ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz, bundan sonra çocuklarımıza daha çok zaman ayıracağız diyerek duygularını dile getirdiler. Buda bizleri ayrıca mutlu etti.” diye konuştu.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00