Başkan engelli öğrencileri ağırladı

16 Mayıs 2018 / Çarçamba 17:40:07

Yenice Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ümit Işığı Rehabilitasyon Merkezi, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında Belediye Başkanı Alper Taban’ı ziyaret etti.

ÖZEL ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi merkez binasında iki özel kurumun özel öğrencilerini ağırladı. Daha önce Yenice Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Taban’a, burada eğitim alan öğrenciler kurum yöneticileri nezaretinde bir ziyaret gerçekleştirdi. Aynı zamanda Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan ziyarette, Başkan Taban öğrencilerle yakından ilgilendi.

ENGELLİLER HAFTASINI KUTLADI

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyaretin ardından, Ümit Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi idareci ve iki öğrencisi de Başkan Taban’ı ziyaret etti. Burada da öğrencilerle ve kurum idarecileriyle sohbet eden Taban, Engelliler Haftasını kutladı.

 

Ziyaretlere ilişkin açıklama yapan Başkan Taban, “Bugün ramazanın ilk günü. Öncelikle Ramazan-ı Şerifinizi kutluyorum, tebrik ediyorum. İnşallah dolu dolu, güzel bir ramazan geçireceğiz. İnşallah güzellik içerisinde, sağlık sıhhat içerisinde, huzur içerisinde geçireceğimiz bir ramazan olmasını temenni ediyorum” dedi.

BİR AİLE GİBİ YAŞIYORLAR

Yenice Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ümit Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni konuk ettiklerini ifade eden Taban;

“Yenice Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizin öğrencileriyle daha önce bir araya gelmiştik. Kendilerine sizleri makamımda da ağırlamak isterim demiştim. Bunu biraz da engelliler günüyle birleştirip bugüne denk getirmemiz daha anlamlı oldu. Bizler kurum yöneticisi olarak engelli vatandaşlarımızın huzurunu ve refahını arttırabilmek için yapısal anlamda düzenlemeler yapmaya çalışıyoruz ama tabi ki bu yeterli değil. Onların her zaman yanında olup gönüllerine dokunabilmek, yaşam kaynağı noktasında onlara destek olabilmek bizlerin de sorumlulukları arasında.

Özellikle sosyal belediyecilik kavramıyla beraber bu olgunun daha da artması gerektiğini düşünüyorum. Bizler bu düşünceyle evlatlarımızı zaman zaman ziyaret edip onlarla birlikte oluyoruz. Bu sadece programlardan ibaret değil, çat kapı ziyaretlerle de yapıyoruz. Onların da bize her zaman gelmesi noktasında kapımız her zaman açık. Hepsi bizim misafirlerimiz. En güzel şekilde ağırlamak isteriz. Biz biliyoruz ki yavrularımız Yenice Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde bir aile gibi yaşıyorlar. Bizler de ziyaretlerimizde bunları görüyoruz. Bugün de kendilerini belediyemizde ağırlayıp birer hediye verelim istedik” şeklinde konuştu.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
18.2.2019 05:22:0018.2.2019 12:23:0018.2.2019 15:19:0018.2.2019 17:49:0018.2.2019 19:05:00
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00