Batum’da kardeşlik iftarı

22 Haziran 2017 / Perşembe 15:12:07

Büyükşehir Belediyesi´nin düzenlediği iftar sofraları Batum´da da 1 ay boyunca kuruldu. Kadir Gecesi gerçekleştirilen iftar organizasyonuna Milletvekili Hüseyin Şahin ve Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU DA BATUM’DAYDI
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca Batum´daki Türk Sokağı´nda 7 lokantada ücretsiz olarak binlerce Müslümana iftar verilirken, Batum’daki Ramazan coşkusuna Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursa protokolü de eşlik etti. Kadir Gecesi iftarını Gümülcine ve Üsküp´ten sonra Batum´da düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yüzyıllar boyunca Osmanlı ile huzuru yaşayan Kafkaslara Türkiye olarak yine aynı huzuru yaşatmayı misyon edindiklerini söyledi.
ŞAHİN VE AKTAŞ DA KATILDI
Batum çarşı meydanındaki iftar yemeğine Bursa´dan tam bir çıkarma oldu. Türk işletmelerin yer aldığı ve Türk Sokağı olarak adlandırılan bölgede 7 ayrı lokantada verilen yemeğe, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti MKYK Üyesi Efkan Ala, Bursa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, AK Parti Bursa milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Hüseyin Şahin, Muhammet Müfit Aydın ve Emine Yavuz Gözgeç, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, bazı meclis üyeleri,  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ile Bursa ve Gürcistan´dan Müslümanlar katıldı.


BU YIL BATUM’DA
Batum´daki iftar yemeğine ilişkin açıklamalarda bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mübarek Kadir Gecesi´ni bu yıl Gürcistan´ın Batum şehrinde geçirmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Geçen yıl Üsküp, ondan önceki yıl da Gümülcine´de Kadir Gecesi´ni yaşadıklarını, bu yıl da Gürcistan´da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Başkan Altepe, Türk Sokağı Orta Camii önündeki tüm restoranlarda Müslümanlar için hayırseverlerin katkılarıyla iftar yemeği düzenlediklerini ifade etti.
GÖÇ ALAN BİR ŞEHİRİZ
Bursa´nın tüm coğrafyalardan göç alan bir kent olduğunu ve bu nedenle dünyanın her bir bölgesinde organizasyonlar düzenlediklerini vurgulayan Başkan Altepe, bu Ramazan Abhazya´dan Adige Cumhuriyeti´ne, Kafkasya´dan Azerbaycan´a, Dağıstan´dan Derbent´e kadar her yerde iftar sofralarının kurulduğunu anlattı. Dünyanın değişik bölgelerinde kurulan iftar sofralarının 1´er gün ile başladığını, 3-5 gün derken Ramazan ayının tamamına yayıldığını söyleyen Başkan Altepe, "Bu yıl da buradayız. Türk konsolosluğumuzla birlikte bu organizasyonu düzenliyoruz. Amacımız buradaki Müslümanlara sahip çıkmak. Onlara destek olmak. Yüzyıllar boyunca Osmanlı ile huzuru yaşadılar. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti ile aynı huzuru yaşatmak bizim görevimiz. Bunu misyon edindik. O nedenle bu tür faaliyetlerimize özel önem veriyor ve eksiksiz sürdürüyoruz. Bu akşam da onun bir parçası" dedi.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

BURSASabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00