Belediye sistemi değişecek

02 Kasım 2017 / Perşembe 16:55:36

Recep Altepe'nin istifasının ardından AK Parti'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş oldu. Parti binasındaki toplantıda konuşan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya; Belediye sistemini kökten değiştirecek adımı atacaklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, belediye başkanlık seçiminin yapılacağı Büyükşehir Meclisi öncesinde, adaylarını İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş olarak açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KARARI

Parti binasındaki toplantıda konuşan İl Başkanı Ayhan Salman, “İstişare kültürüne açık, demokratik yöntemlerle çalışan bir grubuz. Bayrak değişiminin de teşkilat mensuplarını düşüncelerini alarak, bugün grubumuzla istişare ederek ilan etmek için buluştuk. Temayül sonuçlarına göre üç belediye başkanı arkadaşımızı genel merkeze Cumhurbaşkanımızla mülakat için götürdük. Genel başkanımızın kararıyla bugün grup toplantımızı yapıyoruz” dedi.

  8 ŞEHİDİMİZ VAR

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ise:

 “Bugün Hakkari Şemdinli'de şehit olan 8 şehidimizi rahmetle anıyoruz. Rabbim bütün şehitlerimizi rahmetle muamele eylesin. AK Parti'nin öncü şehirlerinden birisi Bursa. Bu şehre bugüne kadar kim bir çivi çaktıysa Allah razı olsun. Başta Recep Altepe olmak üzere bütün hizmet arkadaşlarımızı hayır ve minnetle anmak istiyorum.”

EZBER BOZAN BİR PARTİYİZ

“Basında bu süreç tartışıldı. AK Parti reformcu bir parti, ilkleri gerçekleştiren ezber bozan bir parti. Temel hak ve hürriyetlerle ilgili hiçbirimizin hayal edemeyeceği şeyleri gerçekleştirdik. Düne kadar üniversitelere kızlarımız başörtüsüyle gidebilir mi düşüncesinden bugün parlamentodan kamu kurumlarına kadar başörtüsü meselesini çözen bir partiyiz. Çalışma hayatıyla ilgili hayal edilmeyenleri gerçekleştirdik.”

DEĞİŞİM HALKIN TALEBİ

“Biz halkın değişim ve reform taleplerine sürekli ses veren, dikkate alan partiyiz. Belediyelerde yaptığımız değişim tamamen buna ait. Belediye başkanını sosyal medya ve bazı yayın organlarında çekiştiren arkadaşlar var. Bunu lütfen yapmayalım. Bu bir talepti. Belediye başkanları ile ilgili talebi gerçekleştirirken, belediye ile ilgili reformları 2004 yılından beri gerçekleştirdik” dedi.

BELEDİYELER TAKİP EDİLİYOR

Belediye sistemini kökten değiştirecek adımı atacaklarını anlatan Kaya, “Gelişim ve değişim en büyük gayretimiz ve hedefimiz. Belediyelerdeki gelişim ve değişimi dikkate aldığımızda, belediye başkanlarının yaşadıkları şehrin talebini dikkate alması önemli. AK Parti’nin her belediyesi, mali, yatırım, personel harcamaları açısından sürekli takip edilmektedir. Kamuoyundaki reytingleri, halkın beklentileri, belediye teşkilatları takip edilmektedir.”

DEDİKODU PARTİSİ DEĞİLİZ

“Seçimle geldiler, seçimle gitsinler eleştirisi var. Anayasa da var. İçişleri Bakanlığı'nın denetimi var. Mali açıdan Sayıştay denetimi var. Meclis açısından kendi meclislerince denetim yapılmaktadır. 4 parametreden yola çıktığımızda biz belediye başkanlarımızdan şehrin hukukunu korumalarını, kurumun hukukunu korumalarını, partinin hukukunu korumalarını istiyoruz. AK Parti dedikoduların partisi olmadığını gösterdi.”

“İftiralara, sosyal medya köşelerinden kalem sallayanlara, ahkam kesenlere fırsat vermeyeceğimizi ifade etmek istiyorum. Aslolan millete sevdamız, bunun için kim gayret gösteriyorsa onunla birlikteyiz” şeklinde konuştu.

  “ADAYIMIZ AKTAŞ”

  Recep Altepe'den boşalan Büyükşehir Başkanlığı ile ilgili teşkilatla istişare ettiklerini açıklayan Kaya, şunları söyledi,

 “3 arkadaşımız temayülde ortaya çıktı. Partimizin üst kurullarına sunduk. Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımıza arz ettik. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle İnegöl Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığı uygun görüldü.”

“Kendisine Ak Parti grubu adına hayırlı olsun diyorum. Devralacağı görevi en iyi şekilde sürdüreceğine inanıyorum. AK Parti’de süreç bayrak yarışı gibidir. Tıpkı olimpiyatlarda olduğu gibi bayrağı alır, bir sonrakine devreder. AK Parti’de bayrağı alıp bir sonrakine devam eden onunla koşmaya devam ediyor. 11 milyon AK Parti ailesi koşmaya devam ediyoruz. Gücümüzü bundan alıyoruz.”

BURSA BİR SEVDADIR

Alinur Aktaş ise, yeni bir süreci ülke olarak hep birlikte yaşadıklarını ifade ederek,

 “Bu süreci halka hizmet yarışında bayrak değişimi olarak görüyoruz. Bursalı hemşehrilerimizin gönüllerine talibiz. Bu kadim şehre hizmet etmiş ilk Bursa Belediye Başkanımız Sadrettin Efendi'den başlayarak, büyüğüm, hocam, rahmetli Hikmet Şahin, son belediye başkanı ağabeyim, büyüğüm Recep Altepe'yi, taş üstüne taş koydukları için şükranla, minnetle anıyorum.”

“Bursa bir sevdadır, Bursa bir aşktır. Bursa evliyalar, padişahlar şehridir. Bursa büyük kuruluşa şahitlik etmiş, cihan imparatorluğunun ilk başkentidir. Halka hizmetkar olmak dışında başka bir düşüncemiz yok. Gücümüzü halktan aldık. Bu işin neferleri olarak bizlerin düsturudur. 17 ilçemiz var. Her karışına önem ve değer vereceğimizi, başkan arkadaşlarımızla planlayacağımızı ifade etmek istiyorum.”

EŞİNE DE TEŞEKKÜR ETTİ

“25 yıllık eşime, çocuklarıma teşekkür ediyorum. Annem ne olursun oku, bu memlekete hayırlı evlat ol derdi. 47 yıl kulaklarımı çınlattı. Rabbim hem annemi, hem de tüm rahmet-i Rahman’a kavuşmuş annelerimizin mekanını cennet eylesin. Yarın inşallah sabah namazında Emirsultan’dan başlayarak her saniyemizi, dakikamızı dolu dolu geçireceğimizi ifade ediyorum” dedi.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00