Bol eğlenceli festival

29 Ekim 2017 / Pazar 12:49:49

İnegöl Kütahyalılar ve Domaniçliler Derneği tarafından düzenlenen geleneksel Kütahyalılar Festivali’nin 10’uncusu büyük coşkuyla yapıldı. Eğlencenin eksik olmadığı festivalde, yöresel sanatçılar unutulmaz gece yaşattı.

Binlerce Kütahyalı ve Domaniçliyi bir araya getiren festival, Cumartesi akşamı Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 

Protokolün de yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Dernek Başkanı Mehmet Sargın, Kütahyalılar Festivali’nin 10’uncusunu büyük coşkuyla yaptıklarını ifade ederek, programa katılanlara teşekkür etti.

Festivali, birlik beraberlik ve kültür gecesi olarak ifade ettiklerini aktaran Sargın, “Kütahya, Domaniç ve İnegöl tarihten bu güne birlik ve beraberlik içerisinde yaşamış kardeş şehirlerdir. Zor günlerden geçen ülkemiz için bir ve beraber olarak bütün şekilde dimdik duracağız. Doğduğumuz yerin kültürünü yaşatmak, doyduğumuz yerin sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlamak için çalışıyoruz.”

 

Kültürümüzü gençlerimize öğretmeyi ve geleneksel olarak hayata geçirdiğimiz bu festivalimizi önümüzdeki yıllarda da yine aynı duygularla hayata geçirmeyi umut ediyoruz. Programımıza katılan sanatçılarımıza da çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise “Güzel bir şehirde yaşıyoruz. 80 milyon nüfusu ile Türkiye, dünyadaki tüm unsurlara rağmen dimdik ayakta. Herkes ülkemizin kalkınması için büyük gayret içerisinde. Bizi yıkmaya çalışanlar bizi daha çok birbirimize kenetliyorlar. İnegöl renkli bir çiçek bahçesi gibi. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından göç almış bir şehir. Kütahyalı ve Domaniçli kardeşlerimizin de yoğunluklu olduğu bir bölge. Biz İnegöl’de yaşayan ve faaliyet gösteren tüm derneklerimize aynı derecede destek çıkıyoruz” dedi.

Domaniç ve Kütahya’nın hepimizin yüreğinde çok derin anlamlar ifade eden önemli bölge olduğunun altını çizen AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki 7 düvel bir araya geldi. Kimi görmek isterseniz içinde var. Yabancı devletlerin ajanları var, içimize saldıkları nifak tohumları var. Bizleri en çok derinden yaralayan şey içerideki işbirlikçilerdir. Onlarla bizim üzerimize dalga dalga, birlik ve beraberliğimizi bozacak şekilde geliyorlar.”

“Bundan 15 ay önce ülkemiz birlik beraberliğine, güçlü duruşuna, içerideki destekçileriyle beraber bir darbe teşebbüsünde bulundular. İnanç anlayışımızla ters düşerek cemaat adı altında insanlarımızın inandıkları değerler üzerinden bizi yıpratmaya çalıştılar. Çok kutsal olarak gördüğümüz, Peygamber ocağı diye ifade ettiğimiz askerleri, subaylar, astsubayları da emir komuta altına alarak bizim uçak ve helikopterlerimizle üzerimize bombalar attılar.”

“Allah belanızı versin. İçeriden, dışarıdan destek alabilirsiniz ama unutmayın karşınızda her zaman al bayrağın altında yaşamayı kendine şeref edinmiş Türk milleti olacak. Birliğe ve beraberliğe son derece ihtiyacımız var. Yurtiçinde kendilerini gizleyenler sürekli milletimizin birlik ve beraberliğini sarsmaya çalışıyorlar.”

“Biz muhafazakârlığımızdan, milliyetçiliğimizden, maneviyatımızdan ödün vermeyeceğiz. Biz tek Türkiye’yi, tek milleti, tek devleti, tek bayrağı haykırıyoruz. Bir tane vatanımız var, ana vatanımız var. Bölemeyeceksiniz, parçalayamayacaksınız” dedi.

Konuşmaların ardından yöresel sanatçılar sahne alarak birbirinden güzel türküler ve parçalarla hemşerilerini coşturdular. Şenlik folklor ekibi gösterisiyle sona erdi.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

KÜLTÜR & SANATSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00