Bordo bereliler İnegöl’de

20 Ocak 2018 / Cumartesi 13:32:11

Özel kuvvetlere bağlı bordo bereli askerlerin terör örgütlerine yönelik yaptıkları operasyonu konu alan ve Afrin’de başlayıp, İnegöl’de son bulan ‘Bordo Bereliler 2 Afrin’ filminin çekimlerinde yüzde yüz yerli üretim silahlar kullanılıyor.

Yönetmenliğini Erhan Baytimur’un üstlendiği filmin çekimleri İnegöl’de devam ediyor.

 

Bir haftadır Türkiye'nin gündemine oturan Afrin harekâtı da başlamak üzereyken, sınıra asker ve zırhlı birlik sevkıyatı devam ederken, filmin yönetmeni Erhan Baytimur, Afrin harekâtında “Bordo Bereliler”e verilen kilit rolü, çekimleri sırasında heyecanla takip ettiklerini dile getirdi.

 

Film çekimlerinden arta kalan zamanlarda sıcak gündemi de takip ettiğini dile getiren Baytimur, ilk filmi “15 Temmuz” ruhuyla çektiklerini, bu filmin hikâyesinin ise çok farklı olduğunu, Afrin’de başlayan bir operasyonun İnegöl’de son bulmasını konu aldığını belirtti.

 

Özellikle Türkiye üzerine oynanan oyunların bir tanesini işlediklerini dile getiren Baytimur, filmde MPT-76 (Milli Piyade Tüfeği), MPT-55 ve MPT55-K (Milli Piyade Tufeği), T40R tek atim bomba atar (launcher), JMK BORA-12 (tam profesyonel uzun menzilli keskin nişancı tüfeği) 40 mm tamburalı bomba atar ve Canik 55 gibi yüzde yüz yerli üretim silahları kullanmaktan da büyük gurur duyduklarını ifade etti.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00