Bu gurur Halk Eğitim’in

13 Mayıs 2018 / Pazar 17:21:17

2017-2018 eğitim öğretim döneminde İnegöl Halk Eğitim Merkezi, 220 branşta 988 kurs açarak, 24 bin 925 kişiye eğitim verdi. Yılsonu final sergisinde ise kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri görücüye çıktı.

TÖRENLE AÇILDI

İnegöl AVM’de gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Tarihi mehterin kulakların pasını silen mini konseriyle devam eden programda, Yetenek Sizsiniz programının finalisti olan İnegöl Ahıska Derneğinin Folklor ekibi sahne aldı.

24 BİN 925 KİŞİYE EĞİTİM

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir yaptığı açıklamada; “Kişisel, toplumsal, sosyal ve istihdam ile ilişkili bir yaklaşımla, bireyin bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek amacında olan İnegöl Halk Eğitim Merkezi bu öğretim yılında, 4 müdür yardımcısı, kadrolu öğretmen, uzman usta öğretici ve görevlendirme öğretmenlerden oluşan 310 eğitim kadrosuyla 220 branşta 988 kurs açarak, 24 bin 925 kişiye eğitim verdi.”

 

TOPLAM 250 BİN KİŞİYE EĞİTİM

“Ağustos sonu itibariyle bin 450 kursa ve 35 bin kişiye ulaşacağımızı tahmin ediyoruz. 8.5 yıllık görev sürem içerisinde ekibimizle yaptığımız çalışmalar ve İnegöl genelinde açtığımız kurslarla İnegöl’ün genel nüfusu kadar, yaklaşık 250 bin kişiye eğitimler verdik ve belge sahibi oldular.”

HAYAT BOYU ÖĞRENME

“İstihdama ve meslek edinmeye yönelik kurslar açmaya özen göstermekteyiz. Geçici koruma altındaki Suriyelilerin eğitim açısından desteklenmesi amacıyla Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) ile Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan hibe sözleşmesi gereğince ‘İş Karşılığı Ücret Projesi’ 01 Aralık 2017 tarihinden itibaren Türkiye de 30 halk eğitim merkezimizde ve ilçemizde de yürütülmektedir.”

DEVLET DESTEKLİYOR

“8 kursta, 100 koruma altındaki Suriyeli ve 100 Türk vatandaşı toplam 200 kursiyer aylık 800 TL yardım almaktadırlar. Aynı zamanda kursiyerlerimize sosyal destek uzmanı ve tercümanlık hizmeti ile 3-6 yaş çocuklarına kreş bakım hizmeti verilmektedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri hanımefendi Emine Erdoğan himayesinde 5 Şubat-15 Mayıs tarihleri arasında başlatılan Okuma yazma seferberliğinde ilçemiz genelinde büyük bir çalışma yapılmış, iki hafta boyunca 3 öğretmen grubumuz 96 kırsal mahalleyi tarayarak, 118 kurs açılarak bin 318 kişiye belge verilmiştir.”

ÖRNEK BİR MERKEZ OLDU

“Kurslarımızı kendimize ait merkez ve çarşı halk eğitim binamızda, İNESMEK kurs merkezlerinde, resmi ve özel kurum ve kuruluşlar, muhtarlıklar, okul müdürlükleri, sivil toplum örgütleri ile işbirliğinde, derslik, salon ve atölyelerinde veya kendi gösterdikleri mekanlarda, bilhassa okullarımızda eğitim dışındaki zamanlarda gerçekleştirdik.” diye konuştu.

 

Konuşmanın ardından protokol tarafından kursiyer adına temsili olarak birer kursiyere sertifikalarını takdim edildi. Daha sonra yıl sonu sergisinin açılışı kurdele kesimiyle yapıldı.

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00