Bu oyuna gelmeyeceğiz

12 Aralık 2016 / Pazartesi 17:17:00

Mevlit Kandili nedeniyle Hacı Yusuf Şahin Cami’nde yapılan helva ikramı sonrasında konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “Düzenlenen terör saldırılarıyla toprak bütünlüğümüzü bozmak istiyorlar ama Allah’ın izniyle Türk insanı bu oyuna gelmeyecek,” dedi.

Her kandil gecesi farklı farklı camilerde helva ikramı gerçekleştiren İnegöl Belediyesi, bu geleneğini Mevlit Kandilinde de sürdürdü. Pazar gecesi idrak ettiğimiz Mevlit Kandili nedeniyle yatsı namazı sonrası Hacı Yusuf Şahin Camisi ve Dr. Halilbey Camilerinde vatandaşlara helva ikramında bulunuldu.
“GECEMİZİ ACIYA BOĞAN ELİM BİR OLAY YAŞADIK”
Hacı Yusuf Şahin camisinde Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Dr. Halilbey Camisinde ise Başkanvekili Turgay Yel ve beraberindekiler kazanların başına geçerek vatandaşlara helva ikramında bulundu. Helva ikramı sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İstanbul’daki hain bombalı saldırıya değinerek, “Yine bir kandil akşamı birlikteyiz. Öncelikle Mevlit Kandilinin ilçemize, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan temenni ediyorum. Dün akşam gerçekten gecemizi, haftamızı, senemizi acıya boğan çok elim bir olay yaşadık. İstanbul’da 30 polisimiz ve 8 sivil vatandaşımız şehit oldu. Mekanları cennet olsun inşallah. 155 tane yaralı vatandaşımız var. Onlara da acil şifalar diliyoruz” dedi.
“TÜRK İNSANI BU OYUNA GELMEYECEK”
İslam’ın kalesi Türkiye Cumhuriyeti’nin topraklarının bozulmak istendiğini dile getiren Aktaş, “Bu ülkenin birliğini, beraberliğini ve tabiri yerindeyse İslam’ın kalesi, Osmanlı bakiyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğünü bozmak istiyorlar ama Allah’ın izniyle Türk insanı bu oyuna gelmeyecek, buna izin vermeyecek. Hayırlısıyla inşallah bu süreci el birliği ile aşacağız. Mevlit Kandili de inşallah buna vesile olsun diyoruz” şeklinde konuştu.
Helva ikramına ilişkin de konuşan Aktaş, “Biz her kandil akşamı olduğu gibi yine bu akşam da iki camimizde helva ikramında bulunuyoruz. Bizler Hacı Yusuf Şahin Camisinde, Başkan Vekilimiz Turgay Beyle birlikte diğer arkadaşlarımız da Dr. Halilbey Camisindeler. Bu ikramlarımız her kandil iki farklı camide olmak kaydıyla devam ediyor. Ben bu vesile ile tekrar herkese hayırlı kandiller diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

İNANÇSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: