Bu yıl da Aşureye doyduk

24 Ekim 2017 / Salı 18:28:14

İnegöl’de, Muharrem ayında bir çok kurum ve kuruluşun ikram ettiği aşuere bereketi yaşanırken, TOKİ Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi’de aşure etkinliği düzenleyerek aşure kardeşliğine ortak oldu.

Etkinlikle ilgili, Okul idaresi tarafından yapılan açıklamada; ”Okul idareciler ve öğretmenler öncülüğünde, Muharrem ayının öneminin vurgulanması, öğrencilerin bu konuda bilinçlenmesi için, her yıl olduğu gibi bu yıl da, TOKİ NFK AİHL aşure günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.”

       “Etkinlikte Hz Ali Cami İma Hatibi Kahraman İŞÇİ’nin, Kur’an Tilaveti ile açılış yapıldı. Okulun öğrencileri etkinlikte ilahi ve ezgiler okudu. Muharrem ayının önemi bu ayda oruç tutmanın fazileti ve aşure gününün tarihteki yeri hakkında etkinliğe katılanlara bilgiler verildi.Okul bahçesinde yapılan etkinliğe çevre halkından da yoğun katılım gerçekleşti.”  Denildi.

Aşure gününün, gelecek yıl daha kapsamlı bir şekilde kutlanacağını ifade eden okul müdürü Talip YEDİYILDIZ şunları söyledi: “Muharrem ayı Müslümanlar için kutsal bir aydır. Bu ayın önemini ve öğrencilerimizdeki bu bilinci taze tutmak için bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Tüm Müslüman âleminin aşure günün kutluyorum.

Etkinliğe katılan öğrencilere ve tüm misafirlere aşure dağıtıldı. Dualarla etkinlik sona erdi.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: