Camiler çocuk açacak

15 Mayıs 2017 / Pazartesi 17:46:36

9 Haziran’da öğrencilerin karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girmesinin ardından Yaz Kuran Kursları, 12 Haziran Pazartesi günü başlayacak. 9 hafta sürecek Kuran Kurslarında her yaş grubundan öğrenciler eğitim-öğretim görebilecek. Yaz Kuran Kurslarında, hedef 10 binin üzerinde çocuğa eğitim vermek.

9 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen yaz Kuran Kursları büyük bir ihtimalle 12 Haziran Pazartesi günü eğitime başlayacak ve 9 hafta sürecek. Kurslar, çocukların tatilde oldukları göz önünde bulundurularak üç dönem halinde gerçekleştirilecek.

HEDEF 10 BİN ÇOCUĞA EĞİTİM

Kurslarda kullanılacak ders kitapları ve materyallerin yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde kurslara katılan 7-18 yaş aralığındaki gençlere çeşitli spor aktiviteler ücretsiz verilecek. Yaz Kuran Kurslarında, hedef 10 binin üzerinde çocuğa eğitim vermek.

TARİH ÖNE ÇEKİLDİ

İlçe Müftüsü Kazım Güzel, Yaz Kuran Kurslarının başlama tarihinin öne çekildiğini belirterek, “Yaz Kuran kurslarımız bu yıl öne çekilerek 12 Haziran’da başlayacak ve 9 hafta sürecek. Yavrularımız, Kur’an-ı Kerim eğitiminin ayanı sıra adabı muaşeret, siyer ve ahlak gibi konularda vakıf olmanın bilinci ile yaz kuran kurslarımızı tamamlamış olacak” dedi.

VELİLERE UYARI

Velilere uyarılarda bulunan Güzel, “Yaz günü diye çocuklarımıza işler vererek, yaz kuran kursuna gelmesine engel olmasınlar. İnşallah yavrularımızın mutlaka camilerimize ve kuran kurslarımıza gelmelerini hem takip etsinler hem de hocalarıyla diyalog kursunlar. Mutlaka camiye cemaate ailecek koşsunlar.”

“Çocukları, zorlayarak değil sevdirerek, teşvik ederek onları mükâfatla Yaz Kuran Kurslarına gelmelerini sağlasınlar. Ben bu bilinç ve şuurla hareket ettiğimiz müddetçe Kuran Kursu hizmetlerimizin daha feyizli ve faydalı olacağını düşünüyorum” diye konuştu. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

İNANÇSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00