Çevre dostu okul Kosova

04 Haziran 2017 / Pazar 17:09:46

Kosova Eğitim Kurumları, İnegöl Belediyesi’nin, ‘İnegöl Çevre ve Çocuk Şenliği’ kapsamında düzenlediği yürüyüşe ve sergiye katıldı.

ATIK MALZEMELERDEN SERGİ

Sergide Kosova Eğitim Kurumları öğrencileri tarafından tasarlanan kullanılabilir atık malzemeler sergilendi. Etkinlikler sonunda ise yıl boyunca düzenlenen yarışmaların ödülleri takdim edildi. Kosova Eğitim Kurumları yıl içerisinde tüm okulun aktif katılımı ile atık yağ kategorisinde dereceye girerek ‘Mansiyon Ödülü’ne hak kazandı.

GERİ DÖNÜŞÜM HASSASİYETİ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kosova Eğitim Kurumları Fen Bilimleri Öğretmeni Gizem Yılmaz; “Kurum olarak geri dönüşüm konusundaki hassasiyetimiz kamuoyunun malumudur. Geçen yıl kurum olarak İnegöl’de ve Bursa’da geri dönüşüme en çok katkı veren kurumların başını çekmiştik. Bu yıl da öğrencilerimizin ve velilerimizin büyük gayreti neticesinde geri dönüşüm konusunda büyük katkı sağladık” dedi.

ÇEVRE KONUSUNDA HASSASIZ

Okul Müdürü Erol Baştürk ise;

 “ Öğrencilerimizde açıldığımız ilk günden beri bu bilinci oluşturmaya çalışıyoruz. İki yıldır geri dönüşüm konusunda ciddi kazanımlar elde ettik ve yarışmalarda dereceler aldık. Tabi ki aldığımız bu ödüller teşvik ve motivasyon açısında faydalı ama bizler için asıl önemli olan bu güzel projelerin içerisinde aktif olarak yer alıp dünyanın geleceğine katkı sağlayabilmektir.

Bu yıl kazandığımız yeşil bayrak ödülü, Atık Yağ Toplama Kampanyası Mansiyon ödülü, geçen yıl kazandığımız Ambalaj atıkları Toplama Kampanyası Mansiyon ödülü, Atık Pil Toplama Kampanyası ilçe Birinciliği kurum olarak çevreye karşı ne kadar hassas olduğumuzun en güzel kanıtıdır.

Bu kampanyalarda bize destek veren öğrencilerimizi ve velilerimizi yürekten kutlarım. Ayrıca Çevre Günü Etkinliklerini geleneksel haline getiren Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a da sonsuz teşekkürlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00