CHP İnegöl’ü il yapma peşinde

27 Aralık 2017 / Çarçamba 18:00:58

CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, TBMM Başkanlığına verdikleri İnegöl’ün il olması hakkında kanun teklifini gündemde tutmaya çalışıyor. Başkan Demir bu amaçla kurum ve kuruluş ziyaretlerine devam ettiklerini açıkladı.

CHP İlçe Başkanı Necmi Demir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl ilçe yönetimi olarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Bursa milletvekillerimizin TBMM Başkanlığına verdikleri İnegöl’ün il olması hakkında kanun teklifine destek amacıyla partiler, dernek ve odalardan kurulacak komisyonun oluşturulabilmesi amacıyla ziyaretlerimiz sürmektedir.”

GÖRÜŞMELER SÜRECEK

“Bugüne kadar önce ITSO ve Ziraat Odası olmak üzere tüm esnaf odaları başkanlıklar nezdinde ziyaret edilmiş, Derneklerden randevularımız alınmıştır. Bu konudaki ziyaretlerimiz devam edecektir. Bu ziyaretler sonucunda bazılarından komisyona katılacak isimler derhal alınmış bazılarından ise isimleri vermeleri beklenmektedir.”

BU CHP’NİN DEĞİL HALKIN TALEBİ

“Ziyaretlerimiz esnasında bu kanun teklifinin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından verilmiş olmasının tarafımızdan hiçbir şeyi değiştirmediği konunun halktan gelen talepler doğrultusunda tekrar gündeme getirildiği verilecek mücadelenin ortak olduğu kurulacak komisyonun ise bağımsız bir komisyon olduğu üzerine basa basa dile getirilmiştir.”

AK PARTİ’NİN PROGRAMINDA YOKMUŞ

“Görüşmeler sonucunda tamamı İnegöl’ün il olması konusunda istekli olduklarını komisyona destek olacağını belirtmiştir. Ancak,  Ak Parti yeni yönetimini tebrik etmek için yaptığımız ziyarette konu ile ilgili bilgi verip komisyonun kurulması için çaba harcadığımızı ilettiğimizde, AK Parti hükümetinin böyle bir programı olmadığından komisyona üye veremeyeceklerini belirttiler.”

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00