CHP ve MHP’ ye ziyaret

29 Ocak 2018 / Pazartesi 18:55:37

İnegöl Kent Konseyi, yürütme kurulu üyeleri ile yeni seçilen siyasi parti başkanlarına nezaket ziyareti yaptı.

İnegöl Kent Konseyi, önce CHP sonra da MHP parti lokaline ziyarette bulunarak, başkan ve yeni yönetimlerine hayırlı olsun dileklerini iletti.

         Büyük bir nezaket ve karşılıklı saygı içerisinde geçen ziyarette Konuşan İnegöl Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah ;

" Bundan üç buçuk yıl önce de bütün siyasi partileri ziyaret etmiştik. Fakat hepsinin yönetim kurulları ve başkanları değişti. Bu vesile ile tekrardan hepsine hayırlı olsun dileklerimizi iletmek istedik.”

 DEMOKRASİNİN VAZ GEÇİLMEZ UNSURLARI         

“Siyasi partiler demokrasinin vaz geçilmez unsurlarıdır. Millet ve memleket için yapılan muhalefet, iktidarlar için önemli bir şanstır.

Gerek muhalefet partileri ve gerekse iktidar partileri siyaset yaparken üsluplarına ve insan onurunu rencide etmeme konularına dikkat etmeleri temel isteğimizdir.

 Özellikle, Güneyimizde bir savaş yaşadığımız şu günlerde bu üsluba daha da dikkat etmek gerekir.

SİVİL PARLAMENTO

Kent konseyleri, yerel deki dinamikleri harekete geçirerek kentin yaşam kalitesini yükseltmek için projeler ile katkı sağlayan ve gönüllü insanlardan oluşan legal kuruluşlardır. Bir nevi sivil parlamentolardır.

PROJELERE DESTEK TALEBİ

Sizlerden özellikle, Trafik Terörü, Kısa film yarışması ve köy okulları için yaptığımız "USTA ELİ" projelerine destek istiyoruz. Önce yaşadığımızın kentin sorunlarıyla yüzleşmeyiz ve çözüme dair çalışmalar yapmamız gerekiyor." dedi

İNEGÖL İÇİN ÇALIŞIYORUZ

CHP ilçe başkanı Necmi Demir de:

 “Nazik ziyaret için teşekkür ediyoruz. Biz kent konseyinin çalışmalarını takip ediyoruz ve ekibinizin çoğunu tanıyoruz. Çok orijinal ve İnegöl için yararlı çalışmalar yapıyorsunuz.

Bize düşen bir görev varsa biz hazırız. Bu akşam bizimle paylaştığınız bu yeni projelerinde takipçisi olacağız. Bundan şüpheniz olmasın. Diyaloglarımızın sürekli olmasını diliyorum." dedi.

KALDIRIM İŞGALİNE SON VERDİNİZ       

 Kent Konseyi’ne ziyaret için teşekkür eden MHP ilçe başkanı Hayatî Bedir:

" İnegöl Kent Konseyine bu nazik davetinden dolayı teşekkür ediyorum. Kent konseyi denilince bizim aklımıza kaldırım işgallerinin kaldırılmasındaki öncülününüz geliyor. İnegöl halkına yaptığınız bu iyilik için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Ayrıca biraz önce paylaştığınız üç projeyi de önemli buluyoruz. Kent konseyinin üyelerinin birçoğunutanıyoruz. Ne zaman destek isterseniz biz her zaman sizinleyiz." diye konuştu.

 

                                                                           

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00