CHP’den Berberoğlu kararına tepki

15 Haziran 2017 / Perşembe 18:23:27

CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, MİT TIR’ları davasında Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıla mahkum edilmesine tepki gösterdi.

BURSA’DA AÇIKLAMA YAPILDI

CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Gazetecilik yaptığı için hiç bir veri ve delil olmaksızın, tamamen siyasi bir kararla 25 yıla mahkum edilen Milletvekilimiz Enis Berberoğlu için Bursa Heykel Atatürk Anıtı önünde, örgütümüz, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katılımıyla basın açıklamasında bulunduk”

SİYASİ KARAR

“Bursa İl Örgütü adına açıklamayı İl Sekreterimiz Muharrem Or yaptı. Or, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Değerli Basın Emekçileri, Demokrasi Mücadelesine Omuz Verenler, Yurtsever Bursa Halkı.. 15 yıllık AKP iktidarında ülkemiz adaletin, hukukun, insan haklarının yok edildiği, OHAL’le yönetilen, cemaatlerin darbe girişiminde bulunabileceği kadar güçlendiği bir ülke konumuna düşürülmüştür.

AKP iktidarının hak, hukuk tanımaz uygulamaları, 15 Temmuz sonrasında ilan edilen ve asıl amacı FETÖ-Terör Örgütü ile mücadele etmek ile maskelenen OHAL’le birlikte, kendilerine muhalif olduğuna inandıkları her kesime yönelmiş ve on binlerce insanın mağdur edildiği bir sürece dönüşmüştür.

Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nun hiçbir delil ve veri olmaksızın 25 yıla mahkum edilmesi, bu amaç doğrultusunda tamamen siyasi bir karardır”

DAMAT HUKUKU

“Bütün Türkiye’nin göz önünde televizyonda,

“Vallahi de billahi de o tırlar Türkmenlere gitmiyordu” diyen Tuğrul Türkeş Başbakan Yardımcısı yapılırken, Enis Berberoğlu, sisteme biat etmediği için, AKP’li birinin damadı olmadığı için tutuklanmıştır. Bu olay, günümüz faşizminin yargıyı emrine aldığının en somut örneğidir.

Muhalefete karşı yürütülen baskıcı-faşist yöntemlerle hukuk adına hukuksuzluğun hayata geçirilmesidir. Birilerinin emrinde oluşturulan hukuk sisteminin geldiği son noktadır. Bu karar; faşist uygulamalarından rahatsız olan herkese gözdağı amacıyla verdirilmiştir.

Bu karar; 16 Nisan halk oylamasında Hayır diyerek demokrasiye sahip çıkan tüm demokrasi yanlılarına, bütün topluma gözdağıdır. OHAL gerekçesiyle bu ülkeyi faşizme teslim edenler bilsinler ki korkunun ecele faydası yok.

 Türkiye halkı bu faşist uygulamaların hesabını hukuk çerçevesinde tabiî ki soracaktır. 12 Eylül faşist diktatörlüğüne rahmet okutan kendisine muhalif olan tüm kesimlere gözdağı vermeyi hedeflemektedir.

Biz bu tehdidi görüyoruz. KHK kararlarınızla sokağa attığınız, işsizliğe mahkum ettiğiniz binlerce insanın sesi olamaya devam edeceğiz. Mağdur edilen çocukların haklarını hukuk adına takip edeceğiz.

 FETÖ terörü nedeniyle gözaltına aldığınız damat hukuku ile saldıklarınızı bu ülke ve dünya görmüyor mu sanıyorsunuz? Bıçak kemiğe dayanmıştır”

ADALET YÜRÜYÜŞÜ

“Genel Başkanımızın Ankara’dan başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ ülkemizin her kentinde baskıdan, zulümden, işsizlikten, adam kayırılmasından usanmış tüm halkımızı ilgilendirmektedir.

Bir kere daha haykırıyoruz, Yılmayacağız, sinmeyeceğiz, korkmuyoruz. Yürüyüşümüz adalet bu ülkede egemen olana kadar sürecektir” 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00