Cihangir’de beyin tümörü ameliyatı

04 Temmuz 2017 / Salı 17:53:17

Baş ağrısı ve kafada şekil bozukluğu şikayeti ile Cihangir Hastanesi’ne başvuran hasta, başarılı beyin tümörü ameliyatı sonrası normal aktivitelerini yapar hale geldi.

Özel Cihangir Hastanesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “31 yaşında baş ağrısı ve kafada şekil bozukluğu şikayeti ile hastanemiz Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi bölümüne başvuran B.K isimli hastanın yapılan tetkik ve klinik bulgular ışığında hastaya beyin tümörü tanısı konuldu. Özel Cihangir Hastanesi Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Sani Sarıgül ve ameliyathane ekibi tarafından ameliyata alındı. Operasyonda deforme olmuş kemik ve beyin tümörü mikroskobik yöntemle beyin dokusu korunarak çıkarıldı. Beyin zarı da tümör tarafından bozulmuş olduğu için kısmen alındı. Sentetik beyin zarı ve kemik kullanılarak kafatası yeniden şekillendirildi. Hasta, başarılı geçen operasyonun ardından bir gece yoğun bakım ekibi tarafından büyük bir titizlikle takip edildikten sonra sorunsuz bir şekilde servise alınarak normal aktivitelerini yapar hale geldi”

TÜMÖRLÜ BÖLGE TEMİZLENDİ

“Hastanın ameliyatını gerçekleştiren hastanemiz Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sani Sarıgül ameliyatla ilgili yaptığı açıklamada hastanın beyin tümörünün,  sara nöbeti geçirmesine ve felç kalmasına sebep olabilecek derecede riskli bir bölgede olduğunu ancak buna rağmen operasyonu başarılı ve sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını belirtirken tümörlü bölgenin tamamının temizlenip hastanın sağlığına kavuştuğunu kaydetti. Hastanemizde yaptığımız beyin tümörü, beyin kanamaları ya da beyincik sarkması gibi hastalıkların ameliyatları, özel ameliyathane donanımı, eğitimli personel ve tam donanımlı yoğun bakım koşullarında hastalarımızın ameliyat sonrası dönemde yakın takibini gerektiren büyük ameliyatlardır. Özel Cihangir Hastanesi bu koşulları eksiksiz olarak barındırmaktadır ve hastanemizde bu ameliyatlar başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bu tür vakaların başarılı gerçekleşmesine olanak sağlayan ve bunun içinde imkanları bünyesinde barındıran hastane yönetimine teşekkürlerini ileten hasta yakınları, doktorları Op. Dr. Sani Sarıgül’e tıbbi bilgileri ve insani özverilerinden dolayı, kendilerini bir an olsun bile yalnız bırakmayan yoğun bakım çalışanları, servis çalışanları, ameliyathane ekibi ve tüm hastane çalışanlarına verdikleri hizmetlerden ötürü teşekkürlerini ilettiler”

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SAĞLIKSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00