Çocuklarının gözleriyle bakıyorlar

03 Aralık 2018 / Pazartesi 18:46:17

İnegöl’de yaşayan ve görme engelli olan genç çift, çocuklarının gözleriyle dünyaya bakıyor. Görme engelli çift, çocuklarını görmeden büyütüyor.

ÇOCUKLARINI GÖRMEDEN BÜYÜTÜYORLAR

İnegöl’de ikamet eden yüzde 90 görme engelli Hacı Hanım (28) ve Mustafa Özdemir (36) çifti, dünyaya farklı gözlerle bakıyor. Genç çift, biri 4 diğeri 2 yaşında olan çocuklarını görmeden büyütürken, minikler ise anne ve babalarının gözleri oldu.

Mustafa Özdemir yaptığı açıklamada;

“Çocuklarımızı hiç görmedik. Eşim doğuştan görmüyor ben de 12 yıldır göremiyorum.  Tabi böyle bir durumda çocuk büyütmek zor oluyor. Özellikle kavga ettiklerinde hangisi haklı, hangisi haksız bilemiyoruz. Allah’a şükür bununda üstesinden geliyoruz. Çocuklarımız bizim aynı zamanda gözlerimiz oldu. Onlar bizi iyi anlıyor ve çok iyi yönlendiriyorlar” dedi. 

“BİZİM AKŞAMLARIMIZ RENKLİ GEÇİYOR”

Doğuştan görme engelli olduğunu belirten anne Hacı Hanım ise: “Ben görme engelli yatılı okullarında okudum. 2012 yılında sınava girip memur oldum. Şu anda çalışıyorum. Oğlumuz İsmail kreşte eğitim görüyor, kardeşi Elif ise babasıyla beraber evde. Bizim akşamlarımız renkli geçiyor. Çocuklar hep bizimle birlikte, bir gün bile olsun çocuklarımı başkasına bırakmadım. Çocuklarımız şu anda hiç zorlanmıyorlar. Biz bir yere gittiğimizde biliyorlar ki diğer insanlardan farklıyız hemen yardımcı olmak için harekete geçiyorlar. Özellikle oğlum. Bize rehber oluyor.  Gören bir insan bizimle her zaman yaşasaydı, çocuklarımız bizi çok iyi tanıyamazdı” diye konuştu.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00