Çok mutlu olduk

03 Kasım 2018 / Cumartesi 15:23:05

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) yönetimi, mobilyada KDV indirimiyle ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, Başkan yardımcıları Ercan Ata ve Davut Doğan ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı ziyaret etti. Ziyarette bakana mobilya sektörüne yönelik KDV indirimi uygulamasındaki öncü ve yapıcı tutumundan dolayı teşekkür edildi.

 

MOSFED Başkanı Ahmet Güleç yaptığı açıklamada;

“Mobilya sektöründe KDV indirimi sektör olarak bizi çok sevindirdi. Sektörün ihtiyacı vardı. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza Sayın bakanımız Berat Albayrak ve bütün bakanlarımıza ve bakan yardımcılarına teşekkür ederim. KDV’nin yüzde 18’den 8’e düşürülmesiyle %10 indirim daha yapacağız. Sektörü motive edici bir hamle oldu. Bunun etkisini hem içeride hem dışarıda göreceğiz. Çok mutlu olduk. İhtiyacımız olan bir dönemde bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Her dönemde imdada yetiştiler. Türkiye’nin dinamiklerini biliyorlar.”

İNDİRİM 2019'DA DEVAM ETSİN

“2018 yılının son iki ayında önemli bir katkı sağlayacak. İşten çıkarmanın olduğu bir döneme geldi, böylelikle inşallah kimse işten çıkmayacak. İki ay çok az bir süre. Bu indirim, 2019 yılının tamamına yayılırsa 2023 hedeflerimizin önü açılmış olur. Enflasyonu da hesaba kattığımız zaman, mobilya sektöründe ciddi bir fiyat artışı olmuştu, üreticimiz fiyatları artırmadan döndüremiyordu. KDV indirimi, hem bizim hem de tüketicinin imdadına yetişti. Enflasyona karşı uyguladığımız yüzde 10 indirim sonrası gelen yüzde 10 KDV indirimi büyük avantaj sunuyor. Mobilya almanın tam zamanı...” dedi.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00