Durma nedeni zemin

10 Ocak 2018 / Çarçamba 18:53:05

Mesudiye alt geçidindeki yenileme ve genişletme çalışmalarının durmasıyla alakalı Bursa Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada; zemin yapısının zayıf çıkması nedeniyle geoteknik proje hazırlandığı bildirildi.

Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada;

 

“Bursa-İnegöl-Bozüyük güzergahının önemli kesimlerinden birini oluşturan İnegöl Şehir Geçişi Mesudiye mevkiinde, Mesudiye Mahallesi ile Şehir içi bağlantısını sağlayan mevcut altgeçidin yıkılarak yerine daha geniş olacak şekilde projesi İnegöl Belediyesi tarafından hazırlatılan (13x5,80) Mesudiye Altgeçit yapım çalışmalarına 05.09.2017 tarihinde başlanılmıştır.”

 

ZEMİNDE SORUN VAR

“Mesudiye Altgeçidinde mevcut altgeçidin yıkımından sonra karşılaşılan diğer kurumlara ait yeraltı ve yer üstü iletim hatlarının deplasesinde yaşanan gecikmeler yapım çalışmalarında istenilen seviyeye gelinmesini engellemiştir.”

 

“Ayrıca bu kesimde zemin yapısı öngörülemeyen şekilde zayıf karakterli çıkması nedeni ile geoteknik proje hazırlanmakta olup Ocak ayı içerisinde tamamlanacaktır. Geoteknik proje tamamlanması sonrası yapım imalatlarına devam edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” ifadelerine yerildi. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

GÜNCELSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Zümrüt Eczanesi

Hamidiye Mah. Hastane Cad. no:35/C

Telefon:0224 713 11 33

Nöbet Saati:

Zümrüt Eczanesi 2

Osmaniye Mah. Altay Cad. No: 2 G/Z5 (İnegöl Avm İçi)

Telefon:0224 715 55 67

Nöbet Saati: