Eğitimde hedef büyük

05 Ocak 2018 / Cuma 18:25:34

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bursa’da 150 milyon TL değerinde eğitim yatırımının devam ettiğini, devam eden okulların dışında 80 okul daha yapılması gerektiğini belirtti.

Yapımı tamamlanan eğitim kurumlarının açılışını yapmak için Bursa’ya gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı da yeni belediye binasında ziyaret etti. AK Parti Bursa Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç ve Osman Mesten’in de katıldığı ziyarette konuşan Bakan Yılmaz, yeni görevinde başarılar dilediği Başkan Aktaş’ın, yüksekte aldığı bayrağı daha da yükseğe taşıyacağına inandığını söyledi.

 

EĞİTİMDE BURSA HEDEFİ

Bursa’da eğitimle ilgili Başkan Aktaş’tan özel destek beklediğini ifade eden Bakan Yılmaz,

“Bizim Bursa’da da ikili eğitimi kaldırmamız lazım. 150 milyon TL’nin üzerinde eğitim yatırımı devam ediyor. Hedefimiz bu yılın sonunda ikili eğitimi kaldırmak. Olmazsa da Allah nasip ederse 2019’un sonunda, Cumhurbaşkanımızın talimatı da o yönde. Bunun için devam eden okulların dışında 80 okulumuzun daha yapılması gerekli.

Devlet millet elbirliğiyle, belediyemizin de okul alanlarıyla ilgili yer ve imar desteğiyle inşallah Büyükşehirler arasında ilk ikili eğitimi kaldıracağımız il Bursa olur. Başkanımızın bu desteği vereceğine inanıyorum. Bugün 30 derslik, 40 derslik değil 500 derslikli bir eğitim kurumu kazandırdık. Büyükşehir Belediyesi’nin, ilçe belediyelerinin büyük katkısı var. Çünkü kamulaştırma olmadan yapılamazdı. Bundan sonra da okul yerleri konusunda ihtiyacımız olacaktır, aynı desteği bekliyoruz” dedi.

 

BÜYÜK DESTEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Bursa’nın bereketli bir gün geçirdiğini hatırlatarak, İnegöl’deki Hacı Sevim Yıldız Eğitim Külliyesinin kapasitesinin 1300 öğrenciden 3 binin üzerine çıkarılması noktasındaki gayretleri nedeniyle Bakan Yılmaz’a teşekkür etti.

Bugün de farklı güzelliklerin yaşandığını, Bakan Yılmaz’ın hayırseverlerden bizzat okul sözleri aldığını ifade eden Başkan Aktaş,

“Büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak bizlerde okullarımız için arsa temini, çevre düzenlemesi gibi konularda destek veriyoruz. 2014’ten bugüne 3 yıl 9 aylık sürede Büyükşehir marifetiyle yapılmış, yaptırılmış ve devam eden 130 milyon TL bedelli okulumuz var. Eğitim ve sağlık gelişmişliğin en önemli iki göstergesi. Bütçenin 1.2’lerden bugün yüzde 6.2, yüzde 7’lere gelmesi çok önemli bir gelişme. Bakanımıza, başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Başkan Aktaş, günün anısına Bakan Yılmaz’a el yapımı kılıç hediye etti.

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00