Ekmeği için Ankara’ya yürüyor

08 Temmuz 2017 / Cumartesi 00:33:50

CHP’li Nilüfer Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan ve haksız yere işten çıkarıldığını söyleyen 43 yaşındaki Yusuf Yiğit, hakkını aramak için Bursa’dan Ankara’ya yürüyecek.

CHP’DEN ADALET İSTİYORUM

Sabah saatlerinde Bursa’dan Ankara’ya yürümek için yola çıkan 2 çocuk babası Yusuf Yiğit, elinde ‘Adalet bir gün sana da lazım olacak Kemal Kılıçdaroğlu. Evet, sayın başkan haklısınız CHP’li olarak CHP’nin içinde bana da lazım oldu bende CHP’den adalet istiyorum. CHP Genel Merkezine CHP’nin adaletsizliğini anlatmak için yürüyorum. Önce kendine adalet” yazılı pankart taşıyor.

HAKKIMI ARIYORUM

Haksız yere işten atıldığını belirten Yiğit, “Nilüfer Belediyesinde taşeron olarak temizlik görevlisiydim. İki çocuk babasıyım. Belediyeden haksız olarak işten atıldım. İşten atılma gerekçem dünyada bir ilk; muhtara selam vermek. Dün itibariyle işten çıkışımı verdiler.”

“Bu yapacağım yürüyüşün, herhangi bir eylem veya terör propagandasıyla alakası yoktur. Ben sadece hakkımı arıyorum. CHP genel merkezine kadar gideceğim. Gerekirse genel merkez önünde ölüm orucu yapacağım. Amacım CHP’li belediyenin yapmış olduğu yanlışı duyurmak” dedi.

CHP’DEN BAŞKA BİR PARTİYE OY VERMEDİM

Hayatı boyunca CHP’den başka bir partiye oy vermediğini aktaran Yiğit, CHP üyesiyim, delegesiyim. CHP’li Nilüfer Belediyesinde adaletsizlik var. Kılıçdaroğlu’na katılıyorum. Adalet olmuş olsaydı ben bu gün yürümezdim. İlk önce kendi içindeki adalete bir bakacak, kendi içinde var mı yok mu? İlk önce ona bakacak” diye konuştu. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00