Eskişehir’den Fuar desteği

09 Ağustos 2017 / Çarçamba 18:07:03

Türkiye'nin mobilya üretim merkezlerinden İnegöl'e yeni ve modern fuar alanı kazandırılması için AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’in öncülüğünde yapılan destek turları, Eskişehir'de devam etti.

Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ ve MODEF yönetim kurulu üyelerinin yeni fuar alanı için destek ziyaretleri sürüyor. MODEF Fuarcılık tarafından yapılacak olan Fuar alanı İnegöl´ün en değerli sosyal ve ekonomik alanı olan 80 bin metrekare alanda kurulması planlanıyor. 93 bin metrekare inşaat alanına sahip fuar alanının iki katlı olması planlanıyor. Bu alanda her türlü fuar faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi de hedefleniyor.

 

ESKİŞEHİR VALİSİ İLE GÖRÜŞTÜLER

BEBKA kanalıyla İnegöl’e kazandırılması hedeflenen yeni fuar alanı için bir dizi ziyaretler yapan Milletvekili Hüseyin Şahin, MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ ve MODEF yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ile Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler’i makamında ziyaret etti.

BÜYÜK PROJE

 Hüseyin Şahin ise, “İnegöl’e kazandırılacak büyük projemiz için bölgemizdeki şehirlerde ziyaretlere devam ediyoruz. Bugün Eskişehir Valimizi ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanımızı ziyaret ettik. Ziyaretlerimiz Bilecik’te de devam edecek. Biz bu projenin tamamlanana kadar arkasındayız, takipçisi olacağız. İnşallah da bu projeyi İnegöl’e kazandıracağız. İnegöl, ismiyle müsemma hale gelmiş mobilya sektöründe sadece Türkiye´de değil, dünyada bir marka olma yolunda çalışmalar yapılıyor. Bundan 30 yıl önce başlamış ve bazen imkansızlıklardan dolayı yılda iki kez mobilya fuarının, alanının kifayet arz etmediğini biz müşahede ettik. Fuarcılık şirketi ve yönetim kurulu üyeleri bir proje hazırladılar. Biz de bu projeyi destekliyoruz” dedi.

 ZOR YATIRIM

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler ise, Eskişehir’e fuar alanı ve kongre merkezi yaptıklarını hatırlatarak, “Bu tür yatırımlar zordur. Zordur ama İnegöl gibi kolektif ruhu taşıyan ilçeler bu projelerin üstesinden gelir. Önemli olan birlikte hareket edebilmektir. Sizler bunu başarıyorsunuz. Gerek şahsi ticaretim, gerekse Ticaret Odası Başkanlığım dolayısıyla İnegöl’e sık sık geliyorum. İnegöl’ün gelişimini yıllardır takip ettim. Biz desteğimizi vermeye hazırız. Allah yardımcınız olsun” dedi.

 BÖLGEYE HİTAP EDECEK

 Ziyarette konuşan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, “Aynı bölgenin şehirleriyiz. Bölgelere değer katacak her türlü projeye destek verdik, vermeye devam ederiz. Bu proje bizim bölgemize değer katacak. Bu projeye de desteğimizi vereceğiz inşallah. Bursa ve İnegöl ile bölgemiz açısından bu eser önemli” diye konuştu.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00