Faize savaş açtı

13 Eylül 2018 / Perşembe 16:52:35

İnegöl’deki toplu taşıma aracının arkasında yer alan; ‘Faizi terk edin’ reklamını veren kişi ortaya çıktı. Reklamı, 25 yaşındaki Ahmet Özcan isimli kişinin kendi maaşıyla verdiği öğrenildi.

İnegöl'de bir halk otobüsünün arkasına asılan reklam, ülke gündeminde de büyük ilgi gördü ve en çok konuşulan konu oldu. Reklamda;‘Faizi terk edin! Yok eğer böyle yapmazsanız, Allah'a ve Peygamberine savaş açtığınızı bilin...(Bakara 279)’ Ayetine yer verilmişti.

 

HERKES O’NU MERAK ETMİŞTİ

Herkesin dikkatini çeken reklamın kim tarafından verildiği merak konusu idi. O reklamı veren kişi ortaya çıktı. İnegöl’deki bir mobilya firmasında çalışan 25 yaşındaki Ahmet Özcan reklamı kendi maaşıyla yaptırdığı belirlendi.

TEBLİĞ GÖREVİNİ YAPTI

“Bu fikir aklıma sosyal medya aracığıyla geldi” diyen Özcan yaptığı açıklamada;

“Böyle bir planım vardı. Allah'ın izniyle nasip oldu yaptık. Kendi imkânımla yaptım. Sosyal medyada konuşuldu. Amacım zaten buydu insanlara ulaşmaktı. Hedefim Allahın rızası için sadece tebliğ etmek. Başka da hedefim veya her hangi bir amacım yok.”

 

“Destek olursa yıllar boyunca bu reklamı yapmak istiyorum. Destek olmasa da kendi imkânımla farklı ayetler hadisler vermeye devam edeceğim. Herkes üzerine düşenini yapsın. Az çok fark etmez.  Ahir zamandayız inşallah tebliğ ederek kardeşlerimizi kurtaracağız” diye konuştu.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00