Fakülte 20 mezun verdi

04 Temmuz 2017 / Salı 17:55:13

Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi, ikinci mezunlarını verdi. 4 yıllık lisans eğitimini tamamlayarak mezun olan öğrenciler düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

 

Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi bu yıl, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümünden 6, İşletme Bölümünden ise 14 öğrenci olmak üzere 20 öğrenci mezun etti.

Fakültenin çok amaçlı salonunda mezun olan öğrenciler için mezuniyet programı düzenlendi.

2 BÖLÜME MEZUNİYET

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda konuşan İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim S. Canbolat, “Bu yıl 2 bölümle birlikte mezuniyet töreni yapıyoruz. Geçen yıl ilk İşletme bölümü mezunlarını verdik, bu yıl Uluslararası İşletme ve Ticaret bölümü dâhil edildi. Sayı olarak bakıldığında geçen yıla göre daha az sayıda öğrenci mezun etmiş oluyoruz.”

“Bu yıl akademik takvimin değişmiş olması da bunun sebeplerinden biridir. Kuruluşunun 6. yılını tamamlayan fakültede 3 bölümümüz var. İnşallah önümüzdeki yıl Yönetim Bilişim Sistemi bölümü öğrencilerimizden de mezun vereceğiz” dedi.

“BİR DAHA DÜNYAYA GELSEM İŞLETME OKURUM”

Belediye Başkanı Alinur Aktaş is şöyle konuştu; “Türkiye bir fırsatlar ülkesidir. Genç beyinlere, yetişmiş beyinlere, kendini yetiştirmiş donanımlı arkadaşlara ihtiyaç var. Farklı alanlarda çalışan insanlara ihtiyaç var. Türkiye’de 70-80 bin civarında öğretmen açığı, 300 bin atama bekleyen öğretmen, öğretmen okullarında okuyan 700 bin öğrenci var.”

“Bir daha dünyaya gelsem yeniden işletme okurum. İşletme çok geniş bir saha. Siz işin teorik kısmıyla ilgili tüyoları aldınız, güzel doneler verildi. İlk yıllarda biraz sıkıntı çekebilirsiniz, kendinizi geliştirin.”

Mezun olan öğrencileri tebrik eden Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, “Hiçbir ideolojisi vatan sevgisinin önüne geçmeyen insanlar yetiştirdiğiniz zaman kazanacağız. Esas kazancımız bu olacak. Bunu yapamadığınız zaman paranın peşinden koşacak, tatminsizlik duyacak, mutlu olamayacaksınız. Mezun olan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: