Federasyon’dan geri vites

17 Temmuz 2017 / Pazartesi 17:28:34

TFF, çığ gibi büyüyen tepkiler sonucunda gelişim ligleri ile ilgili kararından geri adım attı.

BÜYÜK TEPKİ ALDI
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun açıkladığı, 2017-2018 Sezonu Gelişim Ligleri Statüsü'nde ''TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig Kulüpleri Kulüp Tescil Talimatı hükümleri doğrultusunda sadece illerindeki yerel lig organizasyonlarına katılırlar.'' maddesiyle gelecek sezon Gelişim Ligleri'ne alınmayan 2. ve 3.Lig takımlarının başkanlar nezdinde yaptığı baskı ve basının da desteği sayesinde çığ gibi büyüyen tepkiler sonucunda TFF geri adım atmak zorunda kaldı.
 2 VE 3.LİGLERİ DE ALACAK
Alınan duyumlara göre Federasyon'un U19, U17 ile U16 kategorilerinde 2.ve 3.Lig takımlarını tekrar organizasyon içine dahil edeceği ve 42 takımın daha önceden bu lig için başvuruda bulunduğu bildirildi. TFF'nin önümüzdeki günlerde resmi açıklamayı yaparak, statü değişikliğini sitesinde yayınlaması bekleniyor.
İNEGÖLSPOR DA TEPKİ VERMİŞTİ
İnegölspor Başkanı Münür Kanar, geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonunun Gelişim Ligleri ile ilgili yaptığı statü değişikliğine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Kanar; “Oynatılmak istenen yerel lig kulüp ve sporcularımıza hiçbir katkı yapmayacağı gibi yerel ligde yer alan amatör takımları ve futbolcuları içinde bu uygulama haksız bir rekabet doğuracaktır ve çeşitli problemlere sebep olacaktır. Profesyonel yapılan oyuncuların hiç biri yerel lig’de statü gereği oynamayacak, profesyonel takım içinde oynama fırsatı da bulamayınca kendilerini geliştirecek müsabakalar yapma şansını kaybedeceklerdir. İnegölspor olarak yıllardır Akademi Lig’inde yer almak için tesis, antrenör ve sporcularımıza maddi ve manevi yatırım yapmaktayız. Alınan bu karar ile bu çalışmaların boşa gideceğinden endişe ekmekteyiz ve futbolcularda büyük bir hayal kırıklığı oluşacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2.Lig ve 3.Lig profesyonel futbol takımlarının yer alacağı akademi gelişim ligi oluşturulmasını talep etmekteyiz" demişti.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SPORSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00