FETÖ temizliği

16 Temmuz 2017 / Pazar 16:50:45

15 Temmuz darbe girişiminden sonra İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonlarının 1 yıllık bilançosu açıkladı. Bugüne kadar 745 şüpheli hakkında işlem yapılırken, 90 kişi tutuklandı, 124 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verildi.

Üzerinden bir yıl geçen 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, İnegöl’de yürütülen FETÖ/PDY operasyonlarının bilançosu belli oldu.

İnegöl Adliyesi’nden aldığımız rakam ve verilere göre; Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘Terörizmin finansmanın önlenmesi hakkında kanuna muhalefet, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ve silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlarından yürüttüğü soruşturma kapsamında, bir yılda 745 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

90 KİŞİ TUTUKLANDI

Bu şüpheliler hakkında, 594 soruşturma dosyası açılırken, 90 kişi tutuklandı, 124 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verildi.

Tutuklananlar arasında işadamları, öğretmenler, polisler ve birçok meslek grubundan kişiler bulunuyor.

BURSA’DA YARGILANIYORLAR

Tutuklanan şüphelilerden bazılarının, örgütün şifreli haberleşme programı olan Bylock kullandıkları, kapatılan derneklere üye oldukları ve örgüt liderinin talimatları doğrultusunda Bank Asya'yı kurtarmak için bankaya para yatırdıkları tespit edildi.

 Tutuklanan sanıkların yargılanması Bursa Adliyesinde yapılıyor.

Soruşturma birimi başka il ve ilçeler olmasına rağmen İnegöl’de yakalanan 279 şüpheli hakkında işlem yapılarak, soruşturma birimi olan emniyet müdürlüklerine teslim edildikleri bildirildi.

OKUL, YURT VE DERNEKLER KAPATILDI

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararnamelerle, kamu ve kurumlarda 300’ü aşkın kamu görevlisi ihraç edildi.

Ayrıca yine Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin kanun hükmünde kararname çerçevesinde, FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilen;

Özel Nilüfer Safvet İlkokulu,

Özel Nilüfer Safvet Ortaokulu,

Hacı Kemal Fen Lisesi,

Hacı Kemal Anadolu Lisesi,

Yeni Bahar Ortaokulu,

İnegöl Sanayici ve İşadamları Derneği,

Lale Eğitim Gençlik Derneği,

İnegöl Eğitim Sevenler Derneği ile 3 yurt kapatıldı.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

3.SAYFASabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00