Fitnecilere fırsat vermeyeceğiz

12 Kasım 2017 / Pazar 14:47:43

Ak Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel, ilçe başkanlığı için yapılan temayül hakkında bir açıklama yayınlayarak iddialara cevap verdi.

Ak Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel, görevi yeni başkana devredeceğini söylediği açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“2014 yılının Aralık ayından itibaren yürütmekte olduğum AK Parti İnegöl İlçe Başkanlığı görevimi yeni arkadaşlara devretmek adına Cuma günü bir temayül yoklaması gerçekleştirdik. Temayül yoklamasında toplam 6 kişi aday adayı olduğunu bizlere beyan ederek dostça, kardeşçe, dava ahlakına uygun bir şekilde temayül yoklamasına katılarak teşkilatımızdan oy talebinde bulundular. “

BİRİLERİ LAFLARI ÇARPITIYOR

Teşkilat içinde nifak tohumu ekmek isteyenlere fırsat vermeyeceklerini söyleyen Adem Demirel:

“Her dönemde olduğu gibi bu temayül yoklaması içinde birileri lafları çarpıtıyor yada spekülasyonlar ile partimizi yıpratmaya çalışıyor olabilirler. Ancak hiç bir aday adayımız ve arkadaşımız bu spekülasyonlara taviz vermedi, oyunlara alet olmadı, davasının ve Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında sağlam bir şekilde durdu. Aday adayları arasında yada teşkilatımız çeşitli fertleri arasında nifak tohumu ekmeye çalışan, davamız üzerinde şahsi menfaat elde etmeye çalışan, kendi ikballeri uğruna davamızı kullanmaya çalışanlara bugüne kadar müsaade etmedik, bundan sonrada etmeyeceğiz.” Dedi.

KONGRE KAVGALARI YAPMADIK

 Kongre süreçlerinde de dava şuurunu elden bırakmadıklarını söyleyen Demirel:

“Bizler AK Parti teşkilatları olarak bazı partiler gibi kongrelerde yumruk yumruğa kavga eden, birbirine hakaret edenlerden olmadık. Parti içi demokrasiye de, parti içi disipline de son derece önem verdik ve bunu uyguladık. Cumhurbaşkanımız  ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda hareket ettik. Cuma günüde  birbirinden kıymetli 6  aday adayımız ile birlikte gayet güzel bir temayül yoklaması gerçekleştirdik. “

6 İSİM LİSTEDE YER ALDI

“Ben aday adayı olarak bu kutlu davaya hizmet etmek adına bir adım öne çıkan Nezir Kuyumcu, Sedat Öpçiner, Mustafa Ersan, Oktay Arda, Ergün Çağlar ve Ahmet Ünal arkadaşlarımıza tüm teşkilatlarımız adına teşekkürü borç biliyorum.  6 dava arkadaşım ve aday adayımızda temayüle kola kola,omuza omuza girdiler ve dava bilinci ile kardeşçe salondan ayrıldılar. İşte AK Parti teşkilatlarının özeti budur. AK Parti teşkilatları kardeşliğin,birliğin ve beraberliğin simgesidir,sembolüdür ve siyasette yaşam bulan önemli bir unsurdur.” Dedi.

ALPER TABAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Demirel:“Yine bizleri yalnız bırakmayarak temayül yoklamasına katılan ve desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen İnegöl Belediye Başkanımız sayın Alper Taban'a, İl yöneticilerimize, İlçe yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza, meclis üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza,mahalle  teşkilatlarımıza, velhasıl tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Dün dava bilincini benimseyenler temayül yoklamasında bulunarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davasına desteklerini açıkça gösterdiler.  En büyük teşekkürü ise partimize gönül veren ve bizlerin yaptığı tüm çalışmaları yakından takip eden İnegöllü hemşerilerimize teşekkür ediyorum, sizlerin destekleri ile AK Parti bugün İnegöl'de hizmetlerini sürdürüyor ve yeni projeler ile hizmet etmeye devam ediyor.  Ben tekrar temayül yoklamamızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

HİKMET ŞAHİN’İ UNUTMADI

Açıklamasının sonunda Rahmetli Hikmet Başkanı anan Demirel:

“Ayrıca belirtmek istiyorum ki, 11 Kasım tarihi bizler için çok önemli ve bir o kadarda hüzün dolu bir tarihtir. 11 Kasım 2009 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu  hayatını kaybeden, İnegöl ve Bursa sevdalısı  İnegöl ve Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı rahmetli hocamız Hikmet Şahin'i rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Hikmet Şahin hocamız bizlere siyasette ve yerel yönetimlerde çok güzel şeyler öğretti. Adamın adamı olmamayı, halka hizmet etmeyi ve ne olursa olsun korkmamayı öğretti. Bugün duygusal ve anlamlı bir gün, İnegöl'de siyaset yapan tüm arkadaşlarımız ile birlikte onun öğrencisi olmaktan gurur duyuyoruz. Ben tekrar kendisine Allah'tan rahmet diliyorum.” Dedi.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00