Futbolda altyapıya darbe vuruldu

12 Temmuz 2017 / Çarçamba 19:56:45

İnegölspor Başkanı Münür Kanar, Türkiye Futbol Federasyonu’nun, Türk futboluna darbe vuran gelişim ligleri kararına tepki gösterdi.

Gelişim Liglerinde Süper Lig ve 1.Lig dışındaki takımların alt yapılarının alınmaması kararına İnegölspor’dan tepki geldi.

 İnegölspor Başkanı Münür Kanar, kulüp tesislerinde düzenlenen ve altyapı antrenörlerinin de hazır bulunduğu basın toplantısında konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

90 KULÜP YOK SAYILDI

Kanar şunları söyledi:

"Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 10 temmuz 2017 yapılan basın açıklamasında; Gelişim Ligleri ile ilgili statü değişikliğine gidilmiştir.

 Buna göre gelişim gruplarında Süper Lig ve TFF 1.Lig takımları yer alacak olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig kulüpleri kulüp tescil talimatı hükümleri doğrultusunda sadece illerindeki yerel lig organizasyonlarına  katılacakları bildirilmiştir.

Bu karar alınırken Süper Lig ve TFF 1. Lig kulüplerinin genç futbolcu gelişim programları dâhilinde, futbolcuların bütünsel gelişimini sağlamak amacıyla düzenlendiği açıklanırken, geride kalan 90’ı aşkın futbol kulübü 8 bin 100’e yakın genç sporcu yok sayılmış ve gelişimleri  hiç düşünülmemiştir”

KARARDAN VAZGEÇİLSİN

“Oynatılmak istenen yerel lig kulüp ve sporcularımıza hiçbir katkı yapmayacağı gibi yerel ligde yer alan amatör takımları ve futbolcuları içinde bu uygulama haksız bir rekabet doğuracaktır ve çeşitli problemlere sebep olacaktır.

 Profesyonel yapılan oyuncuların hiç biri yerel lig’de statü gereği oynamayacak, profesyonel takım içinde oynama fırsatı da bulamayınca kendilerini geliştirecek müsabakalar yapma şansını kaybedeceklerdir.

İnegölspor olarak yıllardır Akademi Lig’inde yer almak için tesis, antrenör ve sporcularımıza maddi ve manevi yatırım yapmaktayız. Alınan bu karar ile bu çalışmaların boşa gideceğinden endişe ekmekteyiz ve futbolcularda büyük bir hayal kırıklığı oluşacaktır.

 Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2.Lig ve 3.Lig profesyonel futbol takımlarının yer alacağı akademi gelişim ligi oluşturulmasını talep etmekteyiz"

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SPORSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: