Güneş paneli ile çalışıyor

06 Kasım 2018 / Salı 14:52:48

İNTRAD üyesi amatör telsizciler, güneş panelleri sayesinde kesintisiz ve elektriğe bağımlı olmadan çalışabilen Haberleşme Rölesinin genel bakımını yaptı.

İNTRAD Başkanı Haluk Sancar, Yılmaz Şengül, Yakup Uzer, Erkan Tuna, Mert Kaan Battal ve Muhammet Ali Cansoy’dan oluşan ekip 2231 metre rakımda bulunan Arpakarı tepesindeki roleye giderek bakımını yaptılar.    

 

İnegöl telsiz Radyo Amatörleri Derneği Başkanı Haluk Sancar yaptığı açıklamada;

“Türkiye'deki 10 telsiz bölgesinin 5 bölgesini kapsama alanı içerisine alan İnegöl rölemiz, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bolu, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Afyon ve Uşak illerinin bir kısmı ile Ankara'ya kadar geniş bir alana hitap etmektedir. Marmara bölgesinin ise neredeyse tamamını kapsamaktadır. Amatör telsizcilik faaliyetlerinin yanı sıra olası bir afet durumunda, elektrik ve herhangi bir şebekeye ihtiyaç duymayan,  güneş paneli ile çalışan telsiz rölemiz, Gsm, telefon, internet gibi haberleşme araçlarının gayri faal olduğu durumlarda bile haberleşmeyi çok geniş bir kapsama alanı ile gerçekleştirebilmektedir. Olası afet durumlarında rölemizin sürekli faal olabilmesi için sürekli bakımlarını zorlu şartlara rağmen yapmaktayız. Şuanda aktarıcımız tam kapasite ile çalışmaktadır. Bu zorlu çalışmada emeği geçen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.” dedi

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00