Güzel örnek Hz. Peygamber

28 Kasım 2017 / Salı 16:56:00

İlçe Müftüsü Kazım Güzel, bu akşam idrak edeceğimiz Mevlid Kandili dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin 1446. yıldönümü olan Mevlid Kandili, bu akşam idrak edilecek.

 

 

Müftü Güzel yaptığı açıklamada, Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece idrak edilecek Mevlid Kandilini daha etkili bir şekilde kutlanması amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nca çeşitli etkinlikler planlandığını söyledi.

 

Kandil dolayısıyla tüm camilerde Kur’an-ı Kerim ve Mevlid programı hazırlandığını aktaran Güzel, “Toplumumuzun Peygamberimizi tanıma, anlama ve hayatını onunla anlamlandırması adına Efendimiz toplumun her kesimine tanıtılmaya çalışılacak. 29 Kasım-03 Aralık 2017 tarihleri arasında üniversitelerde, cezaevlerinde, sosyal hizmet kurumlarında, mülteci kamplarında, kültür merkezlerinde paneller, konferanslar ve değişik etkinlikler gerçekleştirilecek.”

 

“Bu tarihler arasında yapılacak vaaz ve hutbelerde de Hz. Peygamberin örnek kişiliği işlenecek ve 02-03 Aralık tarihleri arasında camilerimizde sabah namazı buluşması gerçekleştirilecek. Sabah namazı buluşmasının yanında sevgi evleri, huzurevi ziyareti ile de programlarımız gerçekleşmiş olacak. Mübarek Mevlid Kandilinin tüm İnegöl´e, memleketimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00