Hanımlar Çarşısı örnek bir proje

14 Şubat 2018 / Çarçamba 18:26:11

Ak Parti İnegöl Kadın Kolları üyeleri, Cafer Paşa Hanı’ndaki esnafı ziyaret ederek, hayırlı kazançlar diledi.

Ziyaret hakkında bir açıklama yapan Ak Parti İnegöl Kadın Kolları Başkanı Esra Leblebici şunları söyledi:

“Cafer Paşa Hanı (Beylik Hanı) ismi ile bilinen, bazı kaynaklara göre 200, bazı kaynaklara göre de 450 yıllık olduğu sanılan tarihi han, 21.Ekim.2013 tarihinde çıkan yangında tamamen kül olmuştur, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan restorasyonun ardından özgün kimliğiyle yeniden hizmete açılmıştır. Tarihi han, ilk günkü orijinal görüntüsüyle yine alışveriş mekânı olarak hizmet vermektedir.”

KADINLARIN YÖNETİMİNDE

Cafer Paşa  Beylik hanını yöneten ve burayı hanımlar çarşısı olarak düzenleyen hanım esnafı tebrik eden Başkan Leblebici:

“Siyasette, kamuda, sanayide, esnaflıkta kadının her geçen gün güç kazandığını görüyoruz. Burada da rızkını temin etmek adına ve ailesine, eşine, topluma değer katmak adına bir araya gelmiş, güç birliği yapmış kadınlarımız vardır. Kendilerini yürekten kutluyorum.

“Türkiye’de farklı kadın çarşıları, kadın pazarları vardır ama tarihi bir mekân içinde böyle bir yapılanma ilk’tir. Cafer Paşa Beylik Hanı Hanımlar Çarşısı, mobilya ve köfteden sonra İnegöl’ün tanıtımına önemli bir katkı yapacağına inanıyorum, Buranın tanıtımı açısından biz de elimizden geleni yapacağız eserin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

“İlçe Yönetim Kurulu Üyemiz Zübeyde YAKŞE ve Kadın Kolları Yönetimimiz ile ziyaret ettiğimiz bu tarihi han’daki, örnek çarşıda emeği ile geçim mücadelesi veren tüm esnaflarımızın, işlerinin rast gelmesini, hayırlı kazançlar nasip olmasını diliyorum.” Dedi.

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00