Hastaneyi görmeye geldiler

17 Aralık 2018 / Pazartesi 14:31:14

Sağlık, İnovasyon ve Organizasyon Derneği (SİODER) tarafından çalışmalarıyla Türkiye’ye örnek olan İnegöl Devlet Hastanesi’ne ‘Geleceğin sağlık yöneticileri sahada’ isimli teknik gezi düzenlendi.

Son yıllarda yapmış olduğu çalışma ve projelerle ön plana çıkan İnegöl Devlet Hastanesi yönetimi, Türkiye genelinde adından sıkça söz ettiriyor.

 

Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde öğrenim gören geleceğin sağlık yöneticileri, Sağlık, İnovasyon ve Organizasyon Derneği’nin (SİODER) organizasyonuyla İnegöl’e geldi. Gezide; İnegöl Devlet Hastanesi yönetim uygulamaları yerinde gözlemlendi.

 

Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hayrettin Göçmen ve diğer yönetim üyelerinin refakatinde hastaneyi gezen grup Devlet Hastanesi Sağlık Tarihi Müzesi ile Tarihi Ambulans ve Oyuncak Ambulans Müzelerinin ziyaretlerinin ardından Kent Müzesini de ziyaret ettiler.

 

Gezi sonrası katılımcılar memnuniyetlerini bildirirken; Sağlık, İnovasyon ve Organizasyon Derneği (SİODER) Başkanı Osman Özkan Türkiye’de kamu hastanelerinde bu derece üst düzey inovatif çalışmaları görmenin mutluluğunu yasadıklarını söyledi.

 

Üniversitelerde teorik olarak verilen derslerin İnegöl Devlet Hastanesinde hayata geçirilmiş olmasının öğrencilere uygulamaları sahada deneyimleme fırsatını doğurduğunu aktaran Özkan, bundan sonra bu ziyaretlerin farklı üniversitelerle sıklıkla devam edeceğini aktardı.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00