Hatalı parka ceza

06 Ocak 2017 / Cuma 18:46:10

Tüm uyarı ve ikazlara rağmen İnegöl Devlet Hastanesi’nin bahçesinde engelliler için ayrılan otoparklar, diğer sürücüler tarafından kullanılmaya devam ediyor. Engellilerin yerini işgal eden sürücülere ise trafik ekipleri tarafından ceza yazılıyor.

ENGEL BİZİZ

Ülkemizde engelliler sosyal hayatta birçok engel ile karşılaşırken bu engeller maalesef ki diğer bilinçli ve hiç bir engeli olmayan kişiler tarafından yapılıyor.

OTOPARKLARINI İŞGAL EDİYORUZ

Bunların en somut örneği ise engelli vatandaşların araçları için ayrılmış olan engelli otoparkları. Bu otoparklara normal araçlar park ederken aslında ne derece engellilere engel olduklarının farkında bile değiller.

Bunun örneği İnegöl Devlet Hastanesi’nde yaşanıyor. Hastane otoparkının %10’u engellilere ayrılırken, bu otopark vatandaşlar tarafından işgal ediliyor.

HAK ÇİĞNİYORLAR

Mavi renkte boyanan ve engelli otopark olduğunu belirten levhaların olmasına rağmen hastaneye gelen vatandaşlar, engellilerin haklarını hiçe sayarak, otoparka araçlarını bırakıyor. Hal böyle olunca engelli araç sürücüleri de hastanede araçlarını park edecek yer bulamıyor.

FOTOĞRAFLARI ÇEKİLİYOR

Otopark işgalinin önüne geçmek için trafik ekipleri günün belirli saatlerinde otoparkta uygulama yapıyor.

Uygulamada engelli otoparklarına araç park eden araç sürücülerine fotoğraflama yapılarak cezai işlem uyguluyor. Bu zamana kadar onlarca araca bir çok cezanın yazıldığı öğrenildi.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

3.SAYFASabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00